SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mourinho’dan Rooney yorumu!

Portekizli menajer, 27 yaşındaki oyuncunun 48 saat içinde karar vermesi gerektiğini ve kulübünden ayrılmak istediğini açıkladığı anda Manchester United'a yeni bir teklif ileteceklerini vurguladı.

Güncellenme: 10:53, 27/08/2013
Mourinho’dan Rooney yorumu!

Pazartesi akşamı Premier Lig mücadelesinde karşı karşıya gelen Manchester United ve Chelsea maçının özel bir hikayesi vardı.

Yaz transfer sezonunda kapalı Kırmızı Şeytanlar’da mutsuz olduğunu dile getiren yıldız oyuncu Wayne Rooney’nin en ciddi talibinin Chelsea olması maçı daha da anlamlı kılıyordu.

27 yaşındaki oyuncu için yaptıkları iki teklifin United tarafından reddedilmesinin ardından bir teklif daha yapacaklarını belirten Londra kulübünün menajeri Jose Mourinho, 0-0 sonuçlanan maçın ardından yaptığı açıklamayla transfere yeni bir boyut kazandırdı. ”Bu transfer hikayesinin başlamasına sebep olan Rooney, bitirmesi gereken de kendisi.” Şeklinde konuşan Portekizli menajer İngiliz oyuncuya 48 saatlik süre verdiklerini ve 3.bir teklif yapmalarının Rooney’nin açık bir şekilde Manchester United’dan ayrılmak istediğini dile getirmesine bağlı olduğunu vurguladı.