SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘F.Bahçe’yi evinde şaşırtacağız’

F.Bahçe maçı hazırlıklarına başlayan Sivasspor'da, teknik direktör Carlos, antrenman sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 13:34, 27/08/2013
‘F.Bahçe’yi evinde şaşırtacağız’

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında Fenerbahçe’ye karşı zorlu bir maça çıkacaklarını belirterek, “Fenerbahçe’yi evinde şaşırtabilmemiz için elimizde her şey var. Bunun için de çalışıyoruz. Hafta sonu Fenerbahçe’yi evinde şaşırtmaya gideceğiz” dedi.

Bir günlük iznin ardından Fenerbahçe maçı hazırlıklarına başlayan Sivasspor’da, teknik direktör Carlos, antrenman sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2-0 kazandıkları Torku Konyaspor karşılaşmasının ilk dakikalarında aceleci davrandıklarını ve pas hataları yaptıklarını söyledi.

Daha sonra toparlanıp iyi oyun sergilediklerini dile getiren Carlos, “Gol attıktan sonra takımın mesafesini biraz açtık. Bu, yapmamamız gereken şeylerden bir tanesi, bunu düzeltmemiz gerekiyor ama iyi bir maç oynadık ve kazandık. Güzel olan, puan sıralamasında da daha yukarılara çıkmış olmamız” diye konuştu.

Transfer konusunda yönetimle dün bir görüşme yaptıklarını belirten Carlos, 23 kişilik kadroyu daha da güçlendirmek ve kaliteli hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Ligin 3. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile yapacakları maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Carlos, şöyle konuştu:

“Her büyük takıma karşı oynanan maçlar zordur. Bu maç da onlardan biri olacak. Zorlu bir karşılaşmaya çıkacağız. Fenerbahçe’yi evinde şaşırtabilmemiz için elimizde her şey var. Bunun için de çalışıyoruz. Hafta sonu Fenerbahçe’yi evinde şaşırtmaya gideceğiz.”

Lisans sorunu nedeniyle Torku Konyaspor maçına “yönetici” sıfatıyla çıkan Carlos, bu durumdan mutlu olmadığını ve rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

Kulübede bir teknik direktörün bütün vasıflarına sahip olduğunu belirten Carlos, pro-lisans almak için gereken kursları ve her şeyi tamamlayıp teknik direktör olarak sahaya döneceğini söyledi.

– Yabancı öğrenciler, antrenmanı izledi

Carlos, kulüp tesislerinde gerçekleşen idman öncesi sahada futbolcularıyla kısa süre konuştu. Daha sonra, Torku Konyaspor maçında ilk 11’de görev alan futbolcular ile bu karşılaşmada yedek kalan Hakan Arslan yenileme çalışması yaptı. Diğer futbolcular ise kondisyon ve pas çalışmasının ardından çift kale maçla antrenmanı tamamladı. Maçta, Carlos da yer aldı.

İdmana, sakatlığı süren Abdulkadir Özgen katılmadı, arka adalesinde çekme olan Adem Koçak ise salonda çalıştı.

  • Bu arada, Sivas YİBO Spor Kulübünün yürüttüğü “Oyun Oynamak Bir Spordur” adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Portekiz ve Makedonya’dan kente gelen öğrenciler, antrenmanı izledi. Öğrenciler, tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundukları Carlos ile idmanın ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.