SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, basın mensuplarına gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aysal, “Tarih tekerrürden ibarettir. Süreklilik kelimesinin anlamı bir kere daha gündeme geldi. Bizim amacımız sürekli başarı yakalamak. Bütün sporseverleri birleştiren ortak nokta, sevgi… Sergimizin adı da sevgi” dedi.

Atletico Madrid’de forma giyen Arda’nın transferi ve diğer isimlere de değinen Aysal; “Arda Turan için ben defalarca söyledim ama toplum kabul etmek istemiyor. Sanırım Arda’nın transferi bu sene mümkün görünmüyor. Sol açık pozisyonumuzu kapatmamız gerekiyor. Elimizde çok iyi oyuncular var. Ama kadro zenginliğine gitmemiz gerekiyor. Sene başında sol bek düşünürken, bugün hocamız sol açık istediğini belirtti. Transfer dönemi kapanmadan bu eksiğimizi tamamlayacağız ve taraftarın yüzünü güldürecek takviyeyi yapacağız” açıklamasını yaptı.

Bursaspor karşılaşmasını da değerlenen başkan Ünal Aysal, “Oturmuş kendi arasında iyi anlaşan bir ekibimiz var. Büyük kulüpler sezon başlarında bu neticelerle karşı karşıya gelebilir. Kaybedilen puanların telafisi mümkün. Bu ligde herkes her sene şampiyon olacak diye bir kaide yok. Ama herkes şampiyon olmak için çalışır. Sahada oynanan futbolda gayet tabii sürprizler olabilir. Herkesin tuttukları takıma güvenini kaybetmemesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.