SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in tecrübeli isimlerinden Alvaro Arbeloa, takımın teknik patronu Carlo Ancelotti’nin Diego Lopez tercihi yüzünden ortalığın karışmamasını istiyor.

Geçen sezon Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho ile açık bir şekilde tartışan ve takımdaki bir numaralı yerini kaybeden Kaptan Iker Casillas’ın İtalyan çalıştırıcı ile birlikte ilk onbirdeki yerini geri alması bekleniyordu, ancak iki lig maçında da kalede Diego Lopez yer aldı.

Iker’i anlıyorum ve ona destek veriyorum, ama…

Madrid’in başarılı oyuncularından Arbeloa ise bu durumun bir kriz yaratmaması gerektiğini söyledi. Tecrübeli stoper, “Sezon oldukça uzun. 11 aylık bir sezondan bahsediyoruz. Herkese yetecek kadar forma şansı doğacaktır. Iker kaptanımız ve çok tecrübeli bir isim, ama bu takımda herkesin forma şansı eşit olmalı. Iker’i anlıyorum ve ona destek oluyorum, ancak hepimiz profesyoneliz.” diye konuştu.

Zaten düşmanımız çok…

Kadroya giren herkesin birbirine destek olacağının altını çizen Arbeloa, “Sahada kim olursa ona destek olacağız, taraftarlar da böyle yapmalı. Olay ortada, bizden çok gazeteciler bunu konuşuyor. Takımda bu konuyla ilgili bir kriz yok. Hocamızın kararlarına saygı göstermeliyiz. Zaten bir sürü düşmanımız var, bir de kendi içimizde düşmanlaşamayız.” ifadelerini kullandı.

Real Madrid, Cuma günü Athletico Bilbao ile karşılaşacak.

(Goal)