SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, takımın mücadelesinden memnun olduğunu ancak iki takım arasında çok büyük bir tecrübe farkının bulunduğunu söyledi.

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Trabzon’a puanlar almak için geldiklerini belirterek, “Ama maalesef maçın başında gol yedik. Bu nedenle düşündüğümüz oyun düzenimizden uzaklaşmak zorunda kaldık. Sonra golü bularak istediğimizi yaptık ve ilk yarıyı beraberlikle kapadık” dedi.

İkinci yarının da hemen başında kalelerinde gol gördüklerini ifade eden Çalımbay, “Bunun ardından oyunu riske ettik. Son 10 dakikada bilhassa riske girdik, golü bulmak için. Takımın mücadelesinden memnunum ama çok büyük bir tecrübe farkı vardı. Yeni bir takımız. Hatalarımız oluyor, eksikliklerimiz var. Şu bir gerçek, takviye şart. Maçı hemen çevirecek oyuncu azlığını hissettik, bir an önce bunu gidermeliyiz. İnşallah en kısa sürede bütün eksikliklerimizi giderip daha iyi olacağız” diye konuştu.

VOLKAN ŞEN’İN SAHAYI TERK ETMESİ

Çalımbay, Volkan Şen’in ağlayarak sahayı terk etmesine ilişkin bir soru üzerine de şunları söyledi:

“Yıllarca biz de futbol oynadık. Karşı takımın yaptığı tezahürat etkilemez ama kendi taraftarı oyuncuya kötü tezahürat yaptığı zaman oyuncu çok etkilenir. Volkan bazı arkadaşlara göre daha duygusaldır. Sezon başında en fazla maç oynayan takım Trabzonspor. Avrupa maçları oynuyorlar. İyi bir başarı yakaladılar, gruplar için. Yorgun argın bu maça geldiler. Ellerinden geleni yapıyorlar. Küfür, kötü tezahuratta futbolcu etkileniyor. Küfür mü bilmiyoruz, o yüzden oyuncu etkilenebilir. Tribüne de çok yakın olduğu için etkilenir. Taraftarlar hele kendi oyuncularına yapmasınlar. Hakikaten kaliteli, takımına çok şey verecek oyunculardan biri”

Çaykur Rizesporlu futbolcu Viera ise Trabzonspor gibi büyük bir takıma karşı oynamanın zor olduğunu belirterek, “Önümüzdeki maçı alıp burada kaybettiğimiz maçı telafi etmek istiyoruz. Bu mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum. Bence iyi oynadık” dedi.

Sezer Özmen de mağlubiyeti hak etmediklerini vurgulayarak, “Her iki takım da sahaya güzel bir futbol yansıttı. Rakibimizin bize göre daha hazır olduğunu biliyorduk. Biz de rakibimizi iyi analiz ettik ama küçük hatalardan dolayı goller yedik ve mağlup olduk. Bunun için üzgünüz” ifadelerini kullandı.