SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Takımın yaşadığını gösterdik’

‘Takımın yaşadığını gösterdik’

Bursaspor Teknik Direktörü Daum, G.Saray maçıyla birlikte takımının yaşadığını gösterdiklerini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, 1-1 berabere biten Galatasaray maçıyla ilgili “Bugün taraftarımıza takımın yaşadığını gösterdik” dedi.

Daum, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Bursaspor taraftarlarını mücadele eden bir takım gördüklerini söyledi.

Desteği için taraftara teşekkür eden Alman çalıştırıcı, “Geçen hafta çok iyi çalıştık. Maçtan galibiyet olmasa da beraberlik çıkardık. Ancak sahamızda kazanmak istiyorduk. Sonuna kadar galibiyeti kovaladık, birkaç pozisyonda daha dikkatli olmamız gerekiyordu. Bunun için çalışacağız. Bugün taraftarlara takımın yaşadığını gösterdik” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Takımın golünü atan Enes Ünal, 16 yaşında ve Süper Lig tarihinin en genç golcüsü unvanını aldı. Bunun için neler söyleyeceksiniz?” sorusuna Daum, şu yanıtı verdi:

“Öncelikle Bursaspor’un altyapısının ne kadar iyi olduğunu görüyoruz. Enes için çok sevinçliyim. Genç futbolcular burada şans buluyor. Onlara nerede oynamak istiyorsunuz?’ diye sorulduğunda Bursaspor’u seçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bütün genç arkadaşlarımıza Enes bir örnektir. Büyük işler yapmak istiyorsanız, çalışıp başarabilirsiniz. Antrenmanlarda inanılmaz çalışıyor. Bunun mükafatını bu golle aldığı için onun adına sevinçliyim.”