SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mata Madrid’e Arda Aslan’a

Chelsea forması giyen Mata’yı renklerine katmak için uğraşan Atletico, mutlu sona ulaşırsa, G.Saray’da Arda ışığı belirecek. İspanyol yıldızla aynı bölgede forma giyen milli yıldız için yönetim nabız yoklayacak.

Güncellenme: 08:49, 26/08/2013
Mata Madrid’e Arda Aslan’a

Her transfer döneminde Arda Turan ile ilgilenen G.Saray bu kez mutlu sona ulaşabilir. Başkan Ünal Aysal'ın transferi için uğraştığı ancak Atletico Madrid'ten “Satmıyoruz'' yanıtı aldığı başarılı oyuncu hiç bu kadar sarı-kırmızılı takımdaki 2. dönemine yaklaşmamıştı. Sezon başlamadan önce en önemli yıldızı Falcao'yu Monaco'ya satmak zorunda kalan Atletico, bu yüzden Arda'yı isteyen G.Saray'a olumsuz yanıt vermişti. Büyük bir ekonomik kriz içerisinde bulunan İspanyol ekibi yine de hedeflerine ulaşmak için eldeki isimleri tutmaya çalışıyor. Üstelik transfer çalışmaları bile devam ediyor.

KAYNAK ARAYIŞI

Chelsea forması giyen Juan Mata'yı transfer etmek için harekete geçen Atletico Madrid, bu bölgede forma giyen Arda Turan'ı elden çıkartmayı yeniden düşünecek. İspanyol oyuncu için transfer kaynağı yaratmaya çalışan başkent ekibi henüz G.Saray'dan bir teklif almış değil, ancak Mata'nın gelişinden sonra teklifler dinlenecek. Bunun üzerine Aysal özel uçağıyla Madrid'e giderse yüreği G.Saray sevgisiyle atan Arda'ya da yeniden parçalı forma yolu gözükecek…

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK