SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hugo Almanya yolcusu

Yedek bir forvet isteyen Bayer Leverkusen, Almeida’ya göz koydu. Beşiktaş’ın satmak istediği Portekizli yıldız Alman ekibinin teklifini kabul ederse transfer bu hafta bitecek.

Güncellenme: 08:45, 26/08/2013
Hugo Almanya yolcusu

Beşiktaş, Almeida'yı fona ödenmesi gereken 2.7 milyon euro yüzünden satmak, Portekizli de mutsuz olduğu Türkiye'den ayrılmak istiyor. Ve Almeida'yı isteyen üç kulüp, kapıda bekliyor. İşte, Bayer Leverkusen'in bu takımlardan biri olduğu ortaya çıktı. Almeida, Leverkusen'in teklifini kabul ederse, 2006-11 yılları arasında mücadele ettiği Bundesliga'ya geri dönecek. Portekizli'yi isteyen kulüplerden bir diğerinin ise İngiltere Premier Ligi'nden olduğu kaydedildi.

HYYPIA’DAN ÜSTÜ KAPALI İMA

Bu bilgiyi güçlendiren işaretler en yetkili ağızdan geldi. Alman basınındaki haberlere göre yedek bir forvet arayan Leverkusen, Kuranyi, Papiss Cisse ve Almeida'dan birini transfer edecek. Konuyla ilgili soruları yanıtlayan menajer Sami Hyypia, “Her yerde isimler yazılıyor, önümüze bir sürü futbolcu geliyor” diyerek iddiaları yalanlamadı ve dedikoduları güçlendirdi.

AMK NE DİYORSA O!

AMK, 24 Ağustos'ta Almeida'ya üç resmi teklif geldiğini ve Portekizli'nin bir seçim yapacağını yazmıştı.