SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafta içi idmanlarda adalesinde kanama olan ve bu sebeple Eskişehirspor maçında görev alamayan Emre Belözoğlu, dedikodulardan kaçamadı. İddiaya göre Ersun Yanal'ın oyuncusuyla arası açıktı ve bu sebeple kadroya alınmadı… Fakat bunun bir asparagas olduğu hemen ortaya çıktı.

Size hemen gerçekleri anlatalım. Emre sakat olabilir, burada bir iddiamız yok. Ama Ersun Yanal'ın kaptanını, koruma amaçlı olarak bu maçta oynatmayacağını biliyorduk. Çünkü durum biraz karışık ve burada zarar görmemesi istenen kişi de kaptan.

Hatırlanacağı gibi Emre, Konya maçında attığı penaltı golünün ardından yaptığı Rabia işaretiyle tıpkı hükümetin yaptığı gibi Mısır'a selam yollamış, bu da Gezi Parkı Ruhu'na sahip F.Bahçe taraftarını kızdırmıştı.

‘HOCAYLA SORUNUM YOK’

Ve ardından Kadıköy'de oynanan Arsenal maçında skor 3-0 olunca tüm ihale Emre Bezöloğlu'na kalmış, oyuncu ıslıklanmıştı. Bunları hatırlattıktan sonra önemli kısma geçelim. Yakın çevresiyle bu ıslıklanmayı değerlendiren Emre, olayın kesinlikle sportif olmadığını ve siyasi olduğunu düşünüyor. İşte Emre'nin arkadaşlarına kurduğu cümleler:

“Hocayla aramda hiçbir problem yok. Ben o gün stattaki tepkiye bozuldum. Özellikle numaralı alt ve üst tribünlerden şahsıma ve aileme çok ağır küfürler edildi. Öyle normal küfür değil, gayet duymam için ve yanıma yaklaşarak. Ama belirli bir gruptu bu. O gün iyi oynadım ve bu küfürlerin sebebi futbol olamaz. Siyasi bir tepki olduğunu bildiğim için çok büyütmedim. Zaten bu küfürlerin sebebi sportif olsaydı, futbolu bırakırdım. Ben öyle bir Fenerbahçeliyim!”

Eser ERENLER/AMKSPOR