SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY ligin zor deplasmanlarından Bursa'ya gergin gitti. Bir yanda Fatih Terim'in yaşadığı milli takım süreci, diğer tarafta 6 sezondur galip gelememe stresi. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü olarak kulübede, milli takım teknik direktörü kimliğiyle de protokol tribününde olması gereken Fatih Terim cezası nedeniyle maçı çatıda izledi!

MAÇ çok tempolu ve sert başladı. İlk yarıda yüksek tempoya rağmen pozisyon yok denecek kadar azdı. Galatasaray'ın golü, ilk yarının en çok koşan 2 oyuncusunun ortak yapımıydı. Düne kadar oynanan maçlarda çok etkisiz görünen Hamit'in goldeki çabası dikkat çekiciydi. Golü atan Burak'a da parantez açmak şart. ‘Yılmaz' golcü savunma arkasına yaptığı koşuların ödülünü attığı golle aldı ve takımı için ne kadar önemli bir yıldız olduğunu bir kez daha gösterdi.

66'dan sonra…

GEÇTİĞİMİZ sezon, kenar yönetimin taraftarlara alkışlatmak için Ordu, Elazığ, Gaziantep ve Trabzonspor maçlarında kenara aldığı Drogba dün sıkıntılı bir maçta ilk kez oyundan çıktı. Çıkarken mutsuzdu. Sebebi bilinmez; sakatlık ya da taktik. Ancak Drogba'nın çıkışıyla değişen sistem önce Bursaspor'un baskısını, ardından golünü getirdi. Galatasaray iyi oynamasa da Drogba'nın çıkışı ile önde top tutamayınca genç Enes oyuna girdikten dakikalar sonra Batalla'nın pasıyla golü buldu ve günün kazananı oldu. Golde Gökhan Zan'ın ofsaytı bozduğunun altını çizmek lazım. G.Saray teknik heyeti bu golden sonra yine eski sistemine döndü! Bu kez çıkan bir başka yıldız Selçuk, giren Umut'tu… Yapılan değişiklikler sonrası ortaya çıkan tablo “Bu takımdan Drogba ve Selçuk çıkmaz” dedirtti.

TEKNİK heyetin planı tutmadı. Zira Drogba çıkmasa Galatasaray 3 puanı alırdı!