SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay, 100. yılını geniş kapsamlı etkinliklerle kutlayacak. 100. yıla özel logo ve formalar tasarlayan kulüp, sezon içinde dünyanın en büyük formasını Alsancak Stadı’nda sergilemeyi, 100 yaşını doldurmuş kulüplerin katılımıyla bir turnuva düzenlemeyi planlıyor.

Altay’ın 100. yılı etkinlikleriyle ilgili Kulüp Başkanı Niyazi Konuşmaz ve Yüksek Divan Kurulu Onursal Başkanı Erdoğan Tözge ile yöneticilerin katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Etkinlik programını yöneten Erdoğan Tözge, 100. yılı meşale, havai fişekli kutlamalar gibi günlük eylemler yerine bu tarihe yakışan kapsamlı etkinliklerle kutlamak istediklerini anlattı.

Oluşturdukları kurulun bazı programları netleştirdiğini, bazılarının ise tasarı aşamasında olduğunu kaydeden Tözge, sezon geneline yayılacak etkinlikler kapsamında 485 bin lira harcama yapılması, 1 milyon 253 bin lira gelir kaydedilmesinin öngörüldüğünü belirtti.

100. yıl için özel bir logo tasarlandığını, forma tasarımının da devam ettiğini, 1914 adet forma üretileceğini, formaların 25 liradan satılacağını ancak ilk ve son formanın açık artırmayla sahibini bulacağını belirten Tözge, Altay’ın 100 yılında 100 büyük olayını anlatan bir almanak bastırılacağını da kaydetti.

Anadolu Ateşi dans ekibinin Açıkhava Tiyatrosu’nda bir gösteri sunması konusunda görüşmelerin devam ettiğini, etkinliğin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri içinde de yer almasını umduklarını söyleyen Tözge, dünyanın en büyük formasının diktirilerek rekorlar kitabına girilmesi konusunda da bir girişimde bulunacaklarını dile getirdi.

Tözge, 72 x 80 metre boyutlarındaki bir formayı dikerek bir maç öncesi Alsancak Stadı’nda sergilemeyi hedeflediklerini söyledi.

ALTAY SOKAĞI TEKLİFİ

Liglere ara verilen dönemde 100 yaşını dolduran takımların katılımıyla bir turnuva düzenleyebileceklerini, bunun özel bir turnuva olması nedeniyle büyük takımların destek vereceklerini tahmin ettiklerini kaydeden Tözge, kendisini en heyecanlandıran projenin ise “Altay Sokağı” olduğunu söyledi.

Alsancak’ta bir sokağa “Altay” isminin verilmesi için Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ile görüşeceklerini belirten Tözge, “Örneğin Gazi Kadınlar Sokağı’nın ismi, Altay Gazi Kadınlar Sokağı olarak değiştirilebilir. Bu sokakta Altay’ı anlatan özel bir düzenleme yapılabilir” diye konuştu.

Tözge, tasarladıkları bu projelerin gelebilecek tekliflere göre geliştirilebileceğini de sözlerine ekledi.

Kulüp Başkanı Konuşmaz, 100. yıl etkinlikleri için çalışmak isteyen çok sayıda gönüllünün bulunduğunu, unutulmayacak etkinlikler düzenlemeyi planladıklarını anlattı.