SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mert varsa dert yok!

Geçen hafta Konya’da penaltı çıkaran Mert Günok, F.Bahçe 1-0 önde ve zor anlar yaşarken 60’ta Necati’nin penaltısını kurtardı. Volkan’ın yokluğunda aleyi devralan 24 yaşındaki oyuncu ayrıca 2 tane de net gol engelleyerek maçın kahramanı oldu.

Güncellenme: 11:04, 25/08/2013
Mert varsa dert yok!

F.BAHÇE'DE kaleci bitmez! Son çeyrek asırda kolay kolay kaleci sıkıntısı yaşamayan  F.Bahçe Toni Schumacher'in vedasından sonra kaleye kimin geçeceğini düşünmüş ancak  aradığı ismi Beşiktaş'ta bulmuştu. 1991 yılında F.Bahçe kalesine geçen Engin, sakatlandığı 1994-95 sezonuna kadar başarıyla hem milli takım hem de sarı-lacivertli kaleyi korumuştu,  Eldivenlerin yeni sahibi Rüştü de 1990'lı yılların sonunda ve 2000'li yılların başında  Türkiye'nin en iyi kalecisi olarak adını kayıtlara geçidi. Ve Volkan Demirel… Volkan da  F.Bahçe'deki kaleci geleneğini devam ettirerek Türk futbolu ve F.Bahçe'nin kaleci sorunun çözmüştü. Şampiyonluğu getirmişti

BİR zamanlar Trabzon'un yedek kalecisi olan Mahir Günok'un oğlu Mert, altyapıdan beri  özlediği A takım kaleciliğine 2010-11'de kavuştu. Hatta Trabzon-F.Bahçe maçında Colman'ın penaltısını kurtararak takımının ikili averaj kuralı ile şampiyon olmasıı sağladı.

Penaltı onun işi!

VOLKAN Demirel'in sakatlığı ve cezası süresince takımın kalecisi o oldu. Süper Kupa  Finali'nde Drogba'nın golüne rağmen Sneijder ve Selçuk İnan'ın şutlarını savuşturdu. Konya'da yediği 3 gole rağmen Gunar'ın penaltısını çıkardı. Aynı Mert dün de sahnedeydi.  60. dakikada Necati'nin kullandığı penaltı vuruşunda sağ köşeye giden uzanarak çıkardı.

Mert yine işbaşında

52. DAKİKADA Kuyt'ın golünden sonra Eskişehir ataklarını yoğun biçimde hisseden Mert,  penaltı atışından sonra Es-Es ataklarıyla boğuştu. 72'de Erkan zengin'in vuruşunu, 73'te  Tarık'ın şutunu müthiş bir refleksle önleyen Mert, galibiyetin de mimarlarından biri olmuş  oldu.

Yedekler kameraya!

BU arada 60'ta Eskişehirspor'un kazandığı penaltı atışı sonrası Fenerbahçe'nin kenarda  ısınan oyunculyarı Lig TV kamerasına akın etti. Özellikle futbolculardan Hasan ali Kaldırım  ve Mehmet Topuz, topun Alper mi yoksa Kuyt'ın mı eline çarptığını çözmeye çalıştılar. 

Coşkun ÇELİK / AMK