SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın adamı kim? Mert. Başka sorum yok, teşekkür ederim. Bundan sonrası bende! Kazanmak güzel şey, hele 3 maç üst üste kaybettikten sonra ‘Bu 3 puan bir harika dostum.' Fotoğrafa zum yap, Kuyt'ın gol sevincini görürsün. Ama kadrajı tribünleri de alacak şekilde genişlet, eski Kadıköy'le yeni Kadıköy arasındaki 7 farkı bul. Say say bitmez ki. Bu kulübün düzkontağı olan tribünler birbirine girmiş. Biri ‘Taksim' diyor biri ‘Allahuekber.' Biri tezahürat yapıyor, diğeri ıslıklıyor. Sahadaki topçu ‘Kim batırdı' diye etrafa bakıyor.

Yeni hoca sıkıntıda. Eskişehir penaltı kullanırkenki hali, üzerindeki baskının mantıklı düşünmesini engelleyeceğinin en büyük kanıtı. 1 aya kalmaz Aykut Kocaman gibi bembeyaz saçlarıyla Gandalf gibi olur böyle giderse. Sow'un yedek olması onun tercihi, benim olamaz zaten. Vardır bir bildiği.

Sahanın içi, Fatih Sultan Mehmet köprü girişi. 8 şeritten 3 şeride inmeye çalışırken ki o dağınıklık, mantıksızlık. Hiçbir organize atak yapmadan, 3 pas döndüremeden, Erkan karşısında madara olarak geçirdi maçı futbolcular. Bireysel özveriye lafım yok, haddimiz değil. Ama takım olma konusundaki sıkıntılarda en ufacık bir değişiklik yoktu dün de.

Kadroyu öğrendiğimiz de ‘Höst' dediğimiz adam Selçuk Şahin, Ersun Yanal'ın bahsettiği önde basmayı layıkıyla yapan tek isimdi. Alper de çok bastı ama o daha zarifti ve çoğu zaman faul yapmak zorunda kaldı. Fakat Selçuk inanılmaz bir özveriyle orta sahada kafa kopardı.

Golü atan Kuyt tam bir ruh hastası. Yanındakine pas veremiyor, en büyük sıkıntısı bu. Ama kalkıyor, kimsenin tenezzül bile etmeyeceği, ‘Oraya kadar koşamam' diyeceği topa arka direkte kafayı sokup, olmadık geceden çekiyor 3 puanı. Bu da büyük bir iş.

Şu andaki yapıda Emenike hiç olur. Çünkü top oraya gelmiyor. Zaten tehlikeli bölgede bir kez topla buluştu, açtığı ortayla golü getirdi. Açık alan da buldu aslında ama F.Bahçe zemininin azizliği yüzünden kaba yerini morarttı hep.

Özet geçersek… Yine bahsedilen ‘gümbür gümbür' F.Bahçe'den haber yok. Darısı bir dahaki maça. Dün Arsenal maçına göre biraz olsun toplanan görüntüdeki pay ise kesinlikle Gökhan ve Caner'in. Hatırlayın. Arsenal maçında orijini stoper olan iki isim Bekir ve Kadlec oynamıştı, Gökhan ve Caner. Farkı çaktınız mı?

Yayınlanma Tarihi:08:30,