SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe hayata döndü!

Ersun Yanal'ın sürpriz 11’iyle maça başlayan Kanarya, ilk yarı uyuttu. 52’de Emenike asistledi, Kuyt tabelayı değiştirdi. 60’ta Necati’nin penaltısını çıkaran Mert maça damga vurdu. Olası kriz yerini şimdilik sukunete bıraktı.

Güncellenme: 10:50, 25/08/2013
F.Bahçe hayata döndü!

NURTOPU gibi yeni bir gündemimiz daha oldu… Dakika dakika değişen F.Bahçe  gündemine şimdi de Ersun Yanal'ın kadro seçimleri eklendi. Önce Konya'daki oyuncu  değişiklikleri, ardından Arsenal karşısında Emenike'yi yedek bırakması, dün de kesiği Sow'a  atması. İşte Yanal'ın daha 6. resmi maçında homurtuların yükselmesine neden olan hareketleri. ‘Eleştirmek için erken değil mi?' diyenler mutlak olacaktır. Ama ülkemizde her  taraftarın teknik direktör olduğu gerçeğini de göz ardı etmemek lazım.

GEÇEN sezon çalıştırdığı takıma karşı oynamak işin duygusal boyutu. Ama olası puan  kaybı bile yağlı ilmeği boynuna geçirmek demek. Sanırım dün kimse Yanal'ın yerinde olmak istemezdi. Şimdi kulübeden çıkıp biraz saha içine bakalım.

Fener'in ayarını bozdular

ERTUĞRUL Sağlam'ın öğrencileri, Bursa galibiyetiyle dişli takım olduğunu göstermişti.  Dünkü mücadelenin ardından da öyle oldukları test edilip, onaylandı. Özellikle ilk yarıda  F.Bahçe'nin balans ayarını bozdular. Öyle ki, yarım pozisyona bile giremedi sarı-lacivertliler.  İlk 45 dakikanın en önemli pozisyonu Eskişehir'den geldi. Kamara,  Caner'e öyle bir bacak arası attı ki, adama lisansını yırttırır. Ancak vuruşu aynı ustalıkta  değildi, yandan aut.

SIKICI futbolun ardından ikinci devre iki takım da biraz silkindi. Beklenen golün dakikası ise  52 oldu. Emenike'nin ortasına kafayı uzatan Kuyt, Kadıköy ahalisinin keyfini yerine getirdi:  1-0. 60'ta ise ortam buz kesti. Gelen orta önce Kuyt, sonra da Alper'in eline çarpınca İlker Meral beyaz noktayı gösterdi. Necati'nin kullandığı penaltıda Mert kalesinde devleşince  derin bir oh çekti sarı-lacivertliler.

ZOR da olsa kazandı sarı-lacivertliler. Böyle kritik bir dönemde, kuşkusuz alınan 3 puandan  fazlası. Bir bakıma hayata dönüş. Ama durum ne kadar stabil kalır, orası meçhul. Belki bir müddet deniz sakin olacak. Bu fırtına öncesi sessizlik mi olacak, onu da zaman gösterir.

MAÇIN ÖYKÜSÜ: Volkan Dedeoğlu