SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Drogba her şeyi anlatmıştı’

‘Drogba her şeyi anlatmıştı’

Karadeniz ekibinin bomba transferi Florent Malouda, kulüp dergisine açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli futbolcu Trabzon'da çok mutlu olduğunu belirtirken, geleceğe yönelik hedeflerinden de bahsetti. Malouda, “Ben hiçbir zaman reklama ihtiyaç duymadım. Herşeyi kendim başardım. Chelsea'deki son 1 yılım yüzünden milli takım kariyerim kötü etkilendi. Artık tamamen futbola odaklanabildiğim bir yerdeyim. İşinizi iyi yaparsanız, milli takımdan davet alırsınız. Buradaki performansımın bana yeniden Fransa kapılarını açacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

2014'te Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda mutlaka forma giymek istediğini vurgulayan Malouda, duruma göre Trabzonspor ile olan sözleşmesini uzatabileceğini de söyledi.

‘SÖZLEŞMEMİ UZATABİLİRİM’

Fransız orta saha, “Trabzon'a gelme sebebim başarı arzusu. Bugüne kadar oynadığım hiçbir takımı geldiğimden daha kötü seviyede bırakmadım. Bu takımlara Chelsea de dahil. Trabzon'da da yapmak istediğim işlerin yarıda kaldığını düşünürsem, sözleşmemi 3 seneye çıkarabilirim. Bu fikrimi başkanımıza da söyledim” diye konuştu.

‘BAŞKAN BENİ ÇOK ETKİLEDİ’

Malouda, transferinde İbrahim Hacıosmanoğlu'nun önemli payı olduğunu söyledi. Fransız yıldız, “Chelsea'den resmen ayrıldıktan sonra kulüplerle görüşmeye başladım. Motivasyonu en yüksek olan kulüple anlaşma konusunda kararlıydım. Bu konuda en iyi durumdaki kulüp Trabzonspor'du. Başkanla yaptığım görüşmede, onun tavırları ve konuşma şekli de beni çok etkiledi. Açıkçası kısa bir görüşme oldu. Sonuçta Trabzonspor'a imza attım” dedi.

‘DROGBA BENİ ARAMIŞTI’

Florent Malouda'nın kalbinde, Galatasaraylı Drogba'nın ayrı bir yeri var… Malouda, “İmza attıktan sonra birçok arkadaşım beni aradı. Elbette Drogba da. Hatta onla konuşurken başkanımız da yanımdaydı. Zaten daha öncesinde de Drogba bana Türkiye hakkında birçok şey anlatmıştı. Drogba'nın bana telefonda Türkiye hakkında anlattıklarına gözlerimle tanıklık ettim. Burada insanların futbola çok büyük bir tutkuyla bağlandığını söylemişti” diye konuştu.