SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti ve Barcelona Teknik Direktörü Tata Martino, Madrid kulübüne transferi gündemde olan Gareth Bale için kapıştı.

Barcelona’nın Arjantinli teknik direktörü Martino’nun, Real Madrid’in Tottenham’dan transfer etmek için Gareth Bale’ye ödenmesi gündemde olan bonservis bedelini (basına göre 99 milyon avro) ”tüm dünyaya saygısızlık” olarak değerlendiren bir açıklama yapmasına, İtalyan teknik direktör Carlo Ancelotti’den cevap geldi.

La Liga’da pazartesi günü Granada’ya karşı oynayacak Real Madrid’de, teknik direktör Ancelotti, maç öncesinde basın toplantısı düzenledi. Ancelotti, Martino’nun Bale transferiyle ilgili sözlerinin sorulması üzerine, “Onun sözlerini anlayamıyorum. Uzun süredir burada değil ve henüz ne Avrupa futbolunun ne de kulübünün nasıl işlediğini anlamayabilir. Çünkü Barcelona çok fazla paralar ödeyerek, çok önemli futbolcular aldı. Bundan konuşmak istemiyorum ama garip kelimeler kullandı” değerlendirmesini yaptı.

Ancelotti, Tottenham’dan transfer edilmesi beklenen Gareth Bale ile ilgili sorulara ise “Madrid’in futbolcusu değil, benim başka sorunlarım var” diyerek, cevap vermedi.

REAL MADRID’DE KALECİ TARTIŞMASI

Real Madrid’de, geçen sezondan kalan kaleci tartışması bu sezonda sürüyor. Teknik direktör Ancelotti, İspanyol basınının sürekli gündeminde olan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ne Diego ne de Iker oynayacak. Real Madrid kalecisi oynayacak. Ya da ne Kaka ne de Benzema oynayacak. Real Madridli futbolcu oynayacak. Her zaman takım için en iyisini düşünerek, kararlar almaya çalışıyorum. Kendi içimizde rahat olmalıyız.”