SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Rakibi ciddiye almadılar’

UEFA Avrupa Ligi’nde tüm planlarını gruplara kalmak üzerine kuran Beşiktaş önceki gün Tromsö deplasmanında hiç de beklemediği bir yenilgiyle karşılaştı.

Güncellenme: 08:42, 24/08/2013
‘Rakibi ciddiye almadılar’

Kendisinden çok daha güçsüz olan Norveç ekibine sürpriz bir şekilde boyun eğen siyah-beyazlılarda Slaven Bilic faturayı oyuncularına kesti. Norveç dönüşünde uçakta başkan Fikret Orman ile yaklaşık 2 saatlik bir görüşmede bulunan Hırvat çalıştırıcı teşhisi koydu: Ciddiyetsizlik.

Oyuncularının disiplinden uzak kaldığını ve maçı rakibe hediye ettiklerini ifade eden Bilic, “Futbolcular ilk 30 dakikadan sonra rakibin kendi seviyelerinde olmadığını anlayınca oyundan düştü. Ben de bunu görünce devre arasında gereken uyarıları yaptım. İlk 30 dakikada olduğu gibi çok pas yapsaydık rakibe oyunumuzu tekrar kabul ettirebilirdik. Ama ikinci devrede de aynı oyuna devam edince golleri peş peşe yedik” dedi.

 SOL KANADA TAKVİYE İSTEDİ

Savunmada da basit hatalar yaptıklarının altını çizen başarılı teknik adam, başkan Fikret Orman'a şunları söyledi: “Ersan'dan sol bek yaratmaya çalışıyoruz ama olmuyor. O eksiğimizi vakit geçmeden tamamlamamız lazım. En kısa sürede sol kanada bir takviye yapmamız gerekiyor.”

Ersoy ÖZDEM/AMK