SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Kasımpaşa karşılaşmasını 3-1 kaybetmelerine rağmen genel hatalarıyla iyi bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

Yedikleri gollerin kendi hatalarından kaynaklandığını belirten Prosinecki, şöyle konuştu:

“Maalesef futbolda 3-1 kaybettikten sonra ne girdiğimiz gol pozisyonlarından ne de yer yer oynadığımız dominant futboldan bahsetmek mantıklı olur. Sonuçta her şeyi belirleyen skor. Topu ayağımıza indirdiğimiz dakikaların rakibe oranla çok olduğunu düşünüyorum. Karakterimizi yansıtmaya çalıştığımız dakikalarda yediğimiz goller var. Yediğimiz gollerin hemen hemen hepsi kendi hatalarımızdan ve rakibe hediye ettiğimiz toplardan geldi. Zaten 2-0’dan sonra maça tutunmak çok zordu. Yine de yaptığımız iyi şeyler var. Onları daha yukarı çekmek için çalışacağız. Genel hatlarıyla ders çıkaracağımız bir karşılaşma oldu. Bundan sonra evimizde oynayacağımız Elazığspor maçında elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Maçın başında kalelerinde gördükleri erken gol ile penaltıdan yedikleri golün oyunun dengesini bozduğunu vurgulayan savunma oyuncusu Zurab Khizanishvili, “Yediğimiz gollerden sonra maça tutunmak çok zor oluyor. Daha sonra da skoru değiştirmek istedik ama olmadı. Bu maçı geride bırakıp gelecek hafta oynayacağımız Elazığspor maçına konsantre olmamız gerek” dedi.

Sarı-kırmızılı futbolcu Diego Biseswar ise maça çok iyi başlayamadıklarını anlatarak, “Genel hatlarıyla çok kötü bir mücadele çıkarmadığımızı düşünüyorum. Özellikle yakaladığımız fırsatlar var. Değerlendirseydik farklı olabilirdi. Kötü oynamadık ve geleceğe daha umutla bakmalıyız. Elazığspor maçında çok daha farklı olacaktır” şeklinde görüş belirtti.