SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjevic, Spor Toto World Cup 11’de Belçika’yı 77-53 mağlup ettikleri maçta, takımının ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu söyledi.

Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjevic, Belçika Milli Takımı’na büyük saygı duyarak oynadıklarını belirterek, “Genel olarak takımın ortaya koyduğu performanstan memnunum. Bugün 20’nin üzerinde bir farkla maçı tamamladık. Takım olarak iyi bir gelişme kaydettiğimizi söylemek isterim. Son oynadığımız turnuvadan daha iyi bir performans sergiledik. Elbette bu iyi bir sonuç ama yarın oynayacağımız Hırvatistan ve pazar günü oynayacağımız Sırbistan karşılaşmalarının son derece zorlu olacağını şimdiden söylemek mümkün” diye konuştu.

Milli basketbolcu Ersan İlyasova, Belçika’ya karşı çok iyi bir oyun ortaya koymadıklarını dile getirerek, “Önemli bir turnuva oynuyoruz. Çok iyi bir maç çıkardığımızı söyleyemeyeceğim ama daha hazırlık dönemindeyiz. Şampiyonaya 10-12 gün var. O zamana kadar forma girmek istiyoruz” dedi.

– Belçika cephesi

Belçika Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Eddy Casteels, Türkiye karşısında istedikleri mücadeleyi sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Casteels, gösterdikleri kötü performansla mağlubiyetin kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Bu karşılaşmada özellikle dışarıdan atışlarda iyi bir yüzde yakalayamadık. Serbest atış çizgisine gidecek yeterli pozisyonları bulamadık. Savunmada ise her zaman sergilediğimiz performansı gösteremedik. Dolayısıyla Türkiye gibi güçlü bir takıma karşı bu şekilde oynadığınız zaman mağlubiyet kaçınılmaz oluyor” ifadelerini kullandı.

Türk Milli Takımı’na övgüde bulunan deneyimli antrenör, “Türkiye gerçekten isterse Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alabilecek kapasitede bir takım. Oyunu domine edecek şekilde İspanya ve Yunanistan’a karşı oynarsa şampiyonluğa yakın olacaktır” diye konuştu.

Konuk takımın oyuncusu Sam Van Rossom da iyi savunma yapamadıklarını ve özellikle Türkiye’nin pota altındaki güçlü isimleri karşısında zayıf kaldıklarını kaydetti.