SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Zeki Çimen, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde altyapıdan yetişen 5 futbolcuyla sözleşme yenilediklerini söyledi.

Ömer Ali, Tolga ve İsak Çakmak’la 2015, Selim ve Recep ile de 2016 yılına kadar birlikte olacaklarını belirten Çimen, “İki yıldır takımımızda oynayan arkadaşlarımızın sözleşmelerini uzattık. İnşallah bu süre içinde takımımızdan yıldızlar çıkacak. Bu 5 arkadaşımızdan daha çok katkı bekliyoruz” dedi.

Transfer çalışmalarının devam ettiğine değinen Çimen, “Transfer defterini kapatmadık, oyuncu alacağız. Görüştüğümüz isimler var. Basına da yansıdığı üzere Thomas Buffel ile görüşmelerimiz devam ediyor. Birkaç gün içinde netleşecek. O olmazsa alternatif oyunculara bakacağız. Bir veya iki tane de yerli oyuncu almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Çimen, Fenerbahçe galibiyetiyle sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını dile getirerek, “Biz takım olarak sezonu bu hafta başlamış sayıyoruz. Fenerbahçe karşısında oynanan oyunu baz almıyoruz. Gerçek takımımızı Sivasspor ve Kasımpaşa maçlarında göreceğiz. Ligi iyi bir yerde bitirmeye gayret edeceğiz” ifadesini kullandı.