SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem Fenerbahçe forması da giyen eski milli futbolcu Serhat Akın, Almanya 4. Ligi’nde mücadele eden Berlin Athletik Kulübü’ne (BAK 07) transfer oldu.

Fenerbahçe’nin yanı sıra Anderlecht ve Türkiye’de bazı kulüplerde top koşturan Akın, BAK 07 ile bir yıllık sözleşme imzaladı. Akın, gazetecilere yaptığı açıklamada, transfer görüşmelerinin güzel geçtiğini ve tüm kulübün kendisini iyi karşıladığını söyledi.

Lisansı yetişmediği için hafta sonu BAK 07’nin oynayacağı karşılaşmada görev alamayacağını belirten Akın, “Gelecek hafta takımda yer almayı ümit ediyorum. Bu zaman içinde antrenman eksikliğimi kapatarak takıma adapte olmak istiyorum” dedi.

Serhat Akın, hedefi olan bir takıma geldiğini vurgulayarak, “BAK 07, 3. Lig’e yükselmeyi amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda geldim. Takıma yardım etmeye çalışacağım. Transfer’de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Takım iyi, hava iyi, inşallah bu hedeflere ulaşırız” diye konuştu.

“TRANSFER TESADÜFTÜ”

Transferin hikayesini anlatan Akın, şöyle devam etti:

“Futbolla ilgili buraya gelmemiştim. Arkadaşım Hertha Berlin’de oynuyor, Sami Allagui. Ben ona geldim. O beni hep çağırıyordu. Bugüne nasipmiş. Her işte bir hayır var denilir. Bu işte de hayırlısı buymuş. Onu ziyarete geldim. Ortak arkadaşlarla bir yemekte başkanla tanıştık. O da bu hedefleri söyledi. Kulübün hedeflerini anlattı. Transfer öyle gerçekleşti. Sonuçta bir tesadüftü.”

Bu transferin kendisi için de yeni bir başlangıç olduğunun altını çizen Serhat Akın, bir yıl BAK 07’de oynayacağını ve takımla hedefe ulaşmak istediğini kaydetti.

Akın, bu transferin kariyerinde bir gerileme olarak değerlendirip değerlendirilmeyeceği yönündeki bir soruya “Kariyerimde ileri veya geri yok. Yaşayacağımı yaşadım, kariyerimle ilgili bir sıkıntı yok” yanıtını verdi.

Yeterince şampiyonluk yaşadığını, milli takım seviyesinde oynadığını ve 33 yaşına yaklaştığını dile getiren Akın, “Türkiye’de oynamak istemiyordum. Türkiye’den hala teklifler var. Türkiye’de hala oynayabilirim. Türkiye’de oynamayı istemedim. Burada kalmak istedim. Böyle bir teklif gelince de değerlendirdim. Olabileceğini düşündüm, öyle karar verdim. Kararımın arkasında duruyorum. Dışardan gelen insanların yorumları beni çok fazla ilgilendirmiyor. Kariyerim ortada araştırmak isteyen araştırabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Futbolu bırakma noktasına geldiğini belirten Akın, hedefe ulaşılması ve kendisini iyi hissetmesi durumunda kariyerini burada sonlandırabileceğini bildirdi.

Türkiye ile bir kırgınlığın olmadığını, çok vaatlerin yapıldığını ancak bu sözlerin tutulmadığını savunan tecrübeli futbolcu, “İnsan üzülüyor ama her şeyin hayırlısı” ifadesini kullandı.

F.BAHÇE DEĞERLENDİRMESİ

Fenerbahçe ile ilgili değerlendirme yapması istenen Akın, “Fenerbahçe hakkında yorum yapmak bana düşmez ancak gönülden bir Fenerbahçeli olarak oynadığım süreç ile bugünkü süreç arasında fark var” diye konuştu.

Serhat Akın, şunları kaydetti:

“Benim zamanımda çok yürekten oynanıyordu. Şimdi oynanıyor mu, bunu taraftar söylesin. Bence oynanmıyor. Bunun cevabını herkes kendi yorumlayabilir. Benim yorumum, canla başla oynanmıyor. Ondan kaynaklanıyor. Fenerbahçe kaliteli bir takım. Futbol sonuç oyunu, sonuç olmayınca insanlar tatmin olmuyor.”

BAK 07 Kulübü Başkanı Mehmet Ali Han da Serhat Akın’ın hedeflere ulaşma noktasında kendilerine yardımcı olacağına inandığını belirterek, “Hedefizmiz, Almanya 3. Ligi’ne yükselmek” dedi.

BAK 07, geçen yıl Almanya 1. Ligi (Bundesliga) takımlarından Hoffenheim’ı Almanya Kupası’nın ilk turunda elemesiyle gündeme gelmişti.

İŞTE BAK 07 FORMASI GİYEN SERHAT AKIN

Yayınlanma Tarihi:14:22,