SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ile oynayacakları karşılaşmaya ilişkin, “Geçen sene izlediğim Bursaspor’un potansiyeli var ve bunu ön plana çıkarmak durumundayız. Önemli olan; oyun kontrolünün bizde olması ve ona göre hedef seçip galip gelmek” dedi.

Daum, Özlüce Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray mücadelesi öncesi rakibi düşünmeden kendi eksikleri doğrultusunda hazırlık yaptıklarını söyledi.

Futbolcularının karşılaşmada pasif değil aktif olmasını hedeflediğini belirten Daum, onlardan da bunu istediğini anlattı.

Maçta ilk olarak takımın güçlü tarafını öne çıkarmaya çalışacaklarını vurgulayan Daum, “Geçen sene izlediğim Bursaspor’un potansiyeli var ve bunu ön plana çıkarmak durumundayız. Önemli olan; oyun kontrolünün bizde olması ve ona göre hedef seçip galip gelmek” değerlendirmesinde bulundu.

Daum, bir gazetecinin, “Galatasaray karşısında kadroda sürpriz değişiklik düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine, kadrolarındaki oyuncuları hem basın mensuplarının hem de diğer takımların tanıdığını bildirdi. Eskişehirspor maçından bu yana takıma katılan futbolcu bulunmadığını ifade eden Daum, “O yüzden büyük bir sürpriz beklenemez. Sakatlığı nedeniyle geçen hafta kadroda olmayan Belluschi çok iyi performans gösterdi. O arkadaşımız katılacak. Pazar gününe kadar daha birçok şey olabilir” diye konuştu.

“TARAFTARLARLA BULUŞACAĞIM İÇİN ÇOK SEVİNÇLİYİM”

Başka bir gazetecinin, “İlk kez yeşil-beyazlı taraftarların önüne çıkacaksınız. Heyecanlı mısınız?” sorusunu yönelttiği Alman çalıştırıcı, daha önce Bursaspor’a başka takımlarla rakip olduğunu hatırlattı.

İlk kez Bursaspor’un başında Bursa’da bir maça çıkacağını söyleyen Daum, şunları kaydetti:

“Tabii ki sevinçliyim. Bu taraftarlar 12’nci adamımız. Oyunumuza çok büyük katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Birlikte odaklanacağız ve birlikte çıkacağız maça. Bunu tekrarlayarak söylemek istiyorum; taraftarlarla buluşacağım için çok sevinçliyim. Tecrübemi tamamen takıma vermek istiyorum. Birlikte hareket ettiğiniz zaman çok kuvvetlisiniz.”

Takımın geçmişteki kondisyonu hakkında konuşmanın doğru olmayacağına dikkati çeken Daum, oyuncularını geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Daum, ligde 2009-2010 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırırken son maçta şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırmalarının anımsatılması üzerine, “Tabii ki siz ne kadar sevindiyseniz biz de o kadar üzüldük” ifadesini kullandı.

Bursaspor’da 8 yabancı oyuncu bulunduğunu dile getiren Alman teknik adam, kontenjan nedeniyle iyi durumda olmalarına rağmen iki oyuncusunu Galatasaray maçında sahaya süremeyeceğini sözlerine ekledi.