SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu takımdan iki gol yenmez!

23 Ağustos 2013

Avrupa kupalarındakison maçına 15 Mart 2012 tarihinde çıkmıştı Kara Kartal, İnönü'de Atletico Madrid'e karşı… Her iki maçta da Beşiktaş'a adeta futbol dersi veren İspanyol ekibi o sezonu Avrupa Ligi şampiyonu olarak kapatmıştı. Siyah-beyazlılar tam 17 ayı aşkın bir süre sonra yeniden bu arenada boy gösterdi. Bu kez rakip kendi standartının çok altında bir takım olan Trömsö'ydü. Norveç ekibinin Türk futbolseverler yakın geçmişte Galatasaray'ı elediği mucizevi zaferinden ve çamur deryası halindeki o inanılmaz saha zemininden hatırlayacaklardır. Ama suni çime dönüştürülen saha zemini en azından futbol oynamaya daha elverişli durumdaydı. İkinci yarısı oynanan Norveç Ligi'nde kümede kalma mücadelesi veren Trömsö vasat bir takım görünümünde.

İŞİ BİTİRMESİ LAZIMDI

Yaklaşık 25 derecelik sıcaklık farkı futbolcuları sahaya içlik giyerek çıkmak zorunda bırakıp biraz da şaşkınlığa sebep olmuş ki, oyunun büyük bölümünde vasat bir rakip karşısında ne yaptığını bilmez haldeydiler. Karşılaşmaya Portekiz yapımı bir golle başladı Kara Kartal. Burada Almeida'nın vuruşu kadar Fernandes'in usta işi ortası da golün gelişiminde etkiliydi. Bundan sonra Beşiktaş'ın en azından farkı ikiye çıkarıp, Olimpiyat Stadı'na gelmeden işi bitirmesi bekleniyordu. Ancak anlamsız bir durgunluğa giren Bilic'in öğrencileri bir anda penaltıdan kalesinde golü gördü.

TRÖMSÖ’DEN UYARMASI

Bu pozisyonda Ciss'in abartılı düşüşü hakemi yanılttı. Sezonun kadrodaki en büyük sürprizi Escude'nin tecrübesine yakışmayan inanılmaz hata her şeyi tersine çevirdi. Beşiktaş hangi şart altında olursa olsun böylesine bir takım karşısında iki gol yememeli. Beşiktaş, İstanbul'daki rövanşta turu geçecektir. Çünkü iki takım arasında büyük bir kalite farkı olduğu dünkü 90 dakikada da görüldü. Ama bu sonuç Slaven Bilic için erken uyarı niteliği taşımalı. Beşiktaş her ne kadar Trabzon maçını kazanmış olsa da bu kadroda bir coşku eksiği olduğu aşikar. Hırvat teknik adam özellikle bu iki maçtaki oyun yapısı üzerine geniş çaplı bir analiz yapmalı…

 

 

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek