SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim karar aşamasında

Dün Demirören ile bir araya gelen Terim’e 1+3 senelik teklif yapıldı. Siyasiler ‘milli görev’ diyerek iknaya çalışıyor, Galatasaray taraftarı ise ‘sevenleri üzme’ mesajını yolluyor. Arada kalan Fatih Hoca bugün Aysal ile görüşecek ve son kararını verecek.

Güncellenme: 08:01, 22/08/2013
Terim karar aşamasında

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) önceki gün Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile yollarını ayırdı ve Galatasaray'ın hocası Fatih Terim'e en yetkili ağızdan teklifini yaptı. Dün neler mi yaşandı, AMK farkıyla açıklıyoruz…

DEMİRÖREN’LE BULUŞTU

Terim sabah uyandı ve Yıldırım Demirören'in daveti üzerine evinden çıktı. Florya Tesis Müdürü Fahri Yılmaz ile birlikte TFF Başkanı'nın evine giden İmparator'u Demirören'in eşi Revna Hanım kapıda karşıladı. Terim-Demirören görüşmesine TFF Başkanvekilleri Ufuk Özerten ve Servet Yardımcı ile Göksel Gümüşdağ da katıldı.

1+3 YILLIK TEKLİF YAPILDI

Yıldırım Demirören, Fatih Terim'e 1+3 yıllık toplam 4 senelik teklif yaptı. TFF'nin sunduğu şartlara göre Terim görev süresinin ilk yılında hem Galatasaray'ı hem A Milli Takım'ı birlikte çalıştıracak. Sezon sonunda Galatasaray'daki görev süresi dolacak Terim, sarı-kırmızılılarla sözleşme uzatmayacak ve önümüzdeki 3 yıl sadece Milli Takım'ın başında olacak.

AYSAL’LA GÖRÜŞECEK VE…

Sabah Demirören ile bir araya gelen Fatih Hoca, öğlen Reha Eken'in cenazesine gitti, yoğun bir gün geçirdi. Siyasilerin ‘milli görev' diyerek baskıya aldığı, sarı-kırmızılı taraftarların Galatasaray'da kalması için ayaklandığı İmparator kararını veremedi. Bugün Ünal Aysal ile görüşecek Terim, ardından kararını açıklayacak.

FATİH HOCA’YA SORMAK LAZIM!

Başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim dün Reha Eken'in cenazesinde bir araya geldi. Cenazede gündem Terim'in Milli Takım'a gitme ihtimaliydi. Aysal bu konu ile ilgili yakın çevresine şunları söyledi: “Bana değil Fatih Hoca'ya sormanız lazım; o ne düşünüyor diye. Kendisiyle konuşacağım. Milli Takım'a zaman ayırabilecek mi, şartlar uygun mu, bu konuları konuşmamız lazım. Fatih Hoca'nın fikrini almam çok önemli.”

DEMİRÖREN BEKLEMEDE

Dün sabah Fatih Terim'i ağırlayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Doğan Haber Ajansı'na kısa bir açıklama yaptı. Demirören, “İki taraf için de olumlu bir görüşme oldu. Şu anda biz Galatasaray'ın kararını beklemek zorundayız” ifadesini kullandı.

Ersoy ÖZDEM/AMKSPOR