SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Tempoyu yükseltmemiz gerek’

‘Tempoyu yükseltmemiz gerek’

F.Bahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Arsenal karşılaşmasını değerlendirdi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda 3-0 yenildikleri maçta Arsenal’in temposuna ayak uyduramadıklarını söyledi.

Yanal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, dengede götürdükleri maçta ikinci yarıda yedikleri golün ardından kontrolü yitirdiklerini anlattı.

Yanal, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

“Dengede götürdüğümüz bir oyun vardı. Bir pozisyondan sonra golü yeyince, yüksek tempolu, oturmuş ve organize olmuş bir takıma karşı oynamak zordu. Bunu çıkarmak için temposu düşük bir takımdık. Atak yapmaya çalıştığımızda ikinci golü yedik. Oturmuş bir takıma, mağlup olduk. Bu turun ikinci maçını oynayacağız. Fenerbahçe temposunu yükseltmek zorunda. Daha yüksek tempoyla oynamak ve bunu öğrenmek zorunda.”

Takımda neyin eksik olduğu sorulan Yanal, “Tempomuz, dayanıklılığımız. Oyuna biraz daha fazla katılmamız gerekiyor. Biraz daha oyunda kalmamız gerekiyor” yanıtını verdi.

Takımın yüksek dayanıklılığı bulunmadığını ifade eden Yanal, bunu oluşturmak ve tempoyu yükseltmek zorunda olduklarını vurgulayarak, “Bu eksiklik sezon hazırlığıyla ilgili değil, süreklilikle ilgili bir şey. Bazı oyuncular geç katıldı takıma. Bu bir mazeret değil. Fenerbahçe oyunu yükseltmek zorunda. Yükseltecek oyuncularla da oynamak zorunda” diye konuştu.

Yanal, Emenike’nin yedekler arasında maça başlamasıyla ilgili olarak da “Seçtiğimiz kadroda geçen hafta Emenike’yi kullandık. Yeni bir oyuncu. Alışmış bir kadromuz var. Dengeli bir kadromuz var. Onlarla oynamayı tercih ettim. Daha sonra Emenike’ye ihtiyaç oldu. O da bu takımın oyuncusu, oynayacak” ifadelerini kullandı.