SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk Milli takımını çalıştıracak hocaların Türk olması gerektiğini ancak yabancı olursa tercihin Lucescu’dan yana kullanılması önerisinde bulundu. Gündeme gelen Fatih Terim’in bu iş için en iyi isim olduğunu anlatan Uygun, “Ben inanıyorum ki; Fatih Terim 4’te 4 yapacaktır. Milli takımı çalıştıracak Türk hocalar olmalı. Milli takıma yabancı hoca olarak en yakın isim ise Lucescu’dur. Lucescu’ya hiç kimsenin itirazı olmaz” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında deplasmanda Galatasaray’a 2-1 mağlup olan Gaziantepspor, hafta sonu oynayacakları Antalyaspor hazırlıklarına başladı. Celal Doğan Tesisleri’nde yapılan antrenman çalışmasında kırmızı siyahlı ekip, minyatür kale maçı ile kondisyon ağırlıklı antrenman yaptı. Antrenmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Bülent Uygun, Antalya karşısında tribünde taraftar desteğine ihtiyaçları olduklarını ifade ederek, “Antalyaspor, geçen sezonunu flaş takımı, mevcut kadrosunu koruyarak birçok transfer yaptı. Şampiyonluğa oynayan ve başında Samet Aybaba’nın bulunduğu bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Seyircinin desteğine çok büyük ihtiyacımız var. Kazanmak adına futbolun bütün bireysel yeteneklerini ortaya koyacağız. İnançla, istekle sahada mücadelemizi sergileyerek, kazanan ekip olmak istiyoruz. Bunu da başaracak gücümüz ve yüreğimiz var. Hafta sonu oynayacağımız maçta futbolcularımız ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum” dedi.

EN YAKIN İSİM LUCESCU

Abdullah Avcı’nın istifasının ardından boşalan milli takımın başına Türk hocaların gelmesi gerektiğine değinen Bülent Uygun, yabancı olarak Lucescu’nun en iyi isim olduğunu söyledi. Fatih Terim’in çok özel bir hoca olduğunu ifade eden Uygun, şunları kaydetti:

“Fatih Terim, bu ülkede çok büyük başarılar elde etmiş çok özel bir hoca. Milli takım içinde en uygun isim. O da milli görevi yerine getirecektir. Ben inanıyorum 4 maçta da 4 galibiyet alarak, bu süreci en güzel şekilde yapacaktır. Fatih Terim hocadan başarıdan ziyade kurumsallaşmayı ve sistemi kurmayı beklerim. Bu ülkede sizin sonuçlarınıza göre değerlendirilen, yaptıklarınızı yapacaklarınıza göre değerlendiren bir zihniyet yok. Milli takımı çalıştıracak Türk hocalar olmalı. Ben inanıyorum ki Türk milli takımına yabancı hoca olarak en yakın isim Lucescu. Lucescu’ya hiç kimsenin itirazı olmaz. Ama Fatih Terim bu işin profesyonelidir.”