SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi’nin nesi var!

Barcelona'nın Atletico Madrid ile 1-1 berabere kaldığı maçın ilk yarısında forma giyen Arjantinli süperstarın bitmek bilmeyen sakatlığı İspanya'da gündemin birinci maddesine oturdu.

Güncellenme: 17:34, 22/08/2013
Messi’nin nesi var!

Lionel Messi’de büyük şüphe… Barcelona’nın ünlü yıldızının bitmek bilmeyen sakatlık kabusu İspanya’da en çok konuşulan konuların başında geliyor. Son olarak Barça’nın Atletico Madrid ile yaptığı Kral Kupası final maçına 11’de başlayan Arjantinli süperstar 45 dakika boyunca pek bir varlık sergileyemedi. Sahada kaldığı süre içinde sürekli sol bacağının arka adalesiyle oynadığı gözlemlenen Messi’nin oyun konsantrasyonundan da oldukça uzak olduğu gözlemlendi.

İkinci yarının başında yerini Fabregas’a bırakan ünlü yıldızın sol arka adalesindeki problem nedeniyle Malaga maçında forma giymesinin şüpheli olduğu açıklandı. Ancak İspanyol medyasında konuyla ilgili birçok spekülasyon yapılıyor.

27 maçın sadece 1’ini tamamlayabildi

Messi’nin son 27 maçın sadece birinde sahada 90 dakika kaldığının (4-0 yenildikleri Bayern deplasmanı) altını çizen Marca gazetesi yıldız oyuncunun sanılandan daha ciddi bir problemle karşı karşıya olabileceği öne sürüldü. Messi’de 2 Nisan’da Barcelona’nın PSG ile Parc des Princes’ta oynadığı Şampiyonlar Ligi çeyrek maçında ortaya çıkan problemin geçmemesinin kronik bir sakatlığa dönüşmeye yüz tuttuğu ifade edildi. Barça’lı süperstarın sakatlığı ülkesi Arjantin’de gündeme oturdu. La Nacion Deportiva gazetesi, “Bir sakatlıktan fazlası” manşetini atarken, El Grafico “Alarm” başlığını kullandı. En çarpıcı yorum ise yüksek tirajlı Ole’den geldi: Messi bir maçı daha tamamlayamadı. Messi’ye ne oldu. Bu şartlar altında Dünya Kupası’na nasıl gelecek?