SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş için eski bir heyecanı yeniden yaşama zamanı… Siyah-beyazlılar UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Norveç temsilcisi Tromsö'ye konuk olacak. Kara Kartal, Avrupa arenasındaki son heyecanını 524 gün önce, 15 Mart 2012'de Atletico Madrid'e karşı yaşamış, İstanbul'da 3-1 yenilmişti. Sonraki sezon ise yanlış mali bildirim nedeniyle Avrupa kupalarından men edilmişti.

RÖVANŞTAN SONRA CAS

Zorlu maç 21.00'de, düdük ise İrlandalı hakem Alan Kelly'de. Digiturk, ‘izle-öde' sistemi uyarınca karşılaşmayı Salon 3'ten canlı yayınlayacak. Lig TV üyeleri 25 TL'ye, paketi olmayan üyeler ise 50 TL'ye izleyebilecekler. UEFA'daki şike davası devam eden Kara Kartal 29 Ağustos'taki rövanştan bir gün sonra CAS kararıyla Avrupa'daki kaderini öğrenecek. İsviçre'nin Lozan kentindeki CAS merkezinde Beşiktaş'ın şike süreciyle ilgili nihai karar verilecek.

ENERAMO KADRODA

Sezon başında transfer edilen ancak menisküs ameliyatı sonrası takımla sadece iki idmana çıkabilen Eneramo, Tromsö'ye götürüldü. 21 kişilik futbolcu kafilesinde Mustafa, Ömer, Sezer, Holosko, İsmail, Uğur, Mehmet Akgün, Tanju ve Günay bulunmuyor.