SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hocam bu işe ne dERSUN?

Ersun Yanal’ın F.Bahçe’si 3 pas üst üste yapamadı, ilk şutunu ancak 49’da çekebildi. 3-0’lık yenilgi sonrası 27 Ağustos’taki rövanştan ve Devler Ligi’nden ümitler kesildi.

Güncellenme: 08:22, 22/08/2013
Hocam bu işe ne dERSUN?

ŞAMPİYONLAR Ligi için son engel, karşınızdaki rakip Arsenal.Hani bu ligin gediklisi olan  İngiliz devi. Kağıt üzerinde bakıldığındaWenger'in öğrencileri turunmutlak favorisi. İki  takımda zorlu bir süreçten geçiyor. F.Bahçe ligdeki ilk maçındaKonya'ya yenilmiş, moralsiz. Yönetim ise CAS'ta kulübü savunmaya çalışıyor. Arsenal cephesinde de hem Aston Villa  karşısında alınan mağlubiyet hem de transfer yapılamaması çatlak sesleri beraberinde getirmişti.

İLK 45 dakika tamamen tek yönlü bir oyun oldu. Arsenal baskıyı, F.Bahçe ise ceza sahası  önüne savunmayı kurdu. İlk yarıda topla oynamada İngilizler yüzde 51'e 49 üstündü. Bakıldığında eşit gibi. Ancak oyun sadece F.Bahçe yarı alanında oynanıyor…

Oynadığı son 4maçta kalesine ortalama 22 şut çekilen F.Bahçe, ilk yarı için rakibi 5'te tuttu  tutmasına ama kendi çektiği şut sayısı 0. Tüm olumsuzluklara rağmen ilk yarı geçit vermedi sarı-lacivertli savunma.

İKİNCİ devre Arsenal vitesi bir kademe daha yükseltti, biz ise karşılık veremedik. Ardından  ise kaçınılmaz son geldi. F.Bahçe ilk şutunu 49'da Kuyt'la çekti, üstten aut. 51'de Kadlec'in  yanından atılan harika ara pası Walcott'un önünde kaldı.Oda Gibbs'e ‘al da at' dedi, bu ikramgeri çevrilmedi: 0-1. 2 dakika sonra bu kez Walcott karşı karşıya pozisyon yakaladı.  Vuruşu Volkan'ın kafasından döndü. 64'te ise direnç tamamen kırıldı.Ramsey yaklaşık 25metreden vurdu, Volkan kendine yakışmayacak bir gol yedi: 0-2.

Yanal'ın geleceği

77'DE ise Walcott sağdan ceza alanına daldı.Kadlec rakibinin üstüne çıktı, karar penaltı.  Topun başına geçen Giroud da Volkan'ı terse yatırdı. Bu sonuç doğal olarak taraftarı da isyan ettirdi. Yönetime ve futbolculara tepki gösteren tribünler, Yanal'ın da takımdaki  geleceğini şimdiden düşünmeye başladı!

MAÇIN ÖYKÜSÜ: VOLKAN DEDEOĞLU

Yayınlanma Tarihi:08:21,