SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

EVET sayın seyirciler. Aziz Yıldırım ve destekçilerinin (bazı futbolcular dahil) sıcak denizde yola devam etmek için kullandıkları buzdan tekneleri yavaş yavaş eriyor. Çünkü artık verebilecekleri bir tane daha söz kalmadı. Yolculuğun sonu beyler. Çünkü bu geminin en büyük yakıtı ‘laf'tı. Şampiyonluk sözleri, Devler Ligi sözleri, derbi sözleri, transfer sözleri, hoca sözleri, CAS sözleri, UEFA sözleri, Arsenal sözleri…

ARSENAL önünde F.Bahçe'yi izlediniz mi? İzlediyseniz size de acıyorum. Bir takımın savunma hattı 4 stoperden oluşacak (Kadlec ve Bekir de stoper), ileride oynattığını iddia ettiğin Kuyt ve Sow harbi beklerden daha geriye gelecek, 90 dakika boyunca (abartmıyorum) 2 pas üst üste yapamayacaksın, kaleye ilk şutunu 49'da atacaksın ama sen hala ‘Türkiye'nin en büyüğüyüm' naralarıyla peşinden milyonları koşturacaksın. Yok öyle bir dünya.

EMENIKE yedek. Ee bu zihniyete şaşırmamak lazım. 13 milyon euroluk koltuk alıyor adamlar. 3 ay uğraşıp, bin tane masraf yapıp, 10 numara 5 yıldız transfer yapıyorsun, sezonun belki de en ‘topclass' maçında ‘taktik' gereği yedek oturtuyorsun. Yahu hangi taktik? Çok büyük bir iddiam var. Dünkü Fenerbahçe, Arsenal sahadan çıksın kendi arasında 11 kişi top çevirsin, en fazla 5 pas yapabilir. Bu kadar birbirinden kopuk, futboldan uzak bir insan topluluğuna takım denmez.

TAMAM, sahanın dışına çıkalım. Yahu geçen yıl Hasan Ali'yi bu yıl Kadlec'i 4.5'ar milyon euroya alıyorsunuz. Hiç utanıyor musunuz? Bir transfer stratejisi bu kadar mı yanlış ve giden para 9 milyon euro kadar büyük para olur? İnsanlar uzak doğuda kendini öldürüyor, bizimkiler her başarısızlıkta, verdiği bir kademe büyük vaadle daha da fazla hayran topluyor.

İNANIN şurada maçtan 1 değil, 5 paragraf yazmak isterdim. Ama F.Bahçe'nin sorunu sahanın içinde değil. 3 yıldır sahaya dönmek için kendini parçalayan mil-yonlarca taraftar, işi yeşil zeminin dışında tutmak için mücadele eden bir grubun karşısında. Ama ben dünkü hezimetle birlikte tünelin ucunda ‘ışığı' gördüm…

NOT: Bugün veya yarın ya yönetimden ya teknik heyetten ya da futbol takımından bir kişi çıkıp, ‘Bu sene kesin şampiyonuz' diyecek. Aman tufaya gelmeyin!