SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Fenerbahçe’yi 3-0 yendikleri maçta, kontrolü ellerinde tuttuklarını ve teknik kaliteleriyle sonuca gittiklerini ifade etti.

Wenger, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Galibiyette teknik kalitemiz çok önemli rol oynadı. Topun hakimiyetini kesinlikle elimizde bulundurmamız çok önemliydi. Orta alanımızın gücünün altını çizmek istiyorum. Hayati önem taşıyordu” dedi.

Sıcak bir ortamda çok iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini anlatan Wenger, karşılaşmaya hareketli başladıklarını belirterek, “İlk dakikadan itibaren proaktif bir tavır içindeydik. Bu gece için bu çok önemliydi. Arada bir belki biraz endişelendik ama sonra toparlandık ve oyunu kazanmak istiyorduk. Genelde oyunun kontrolü bizdeydi” diye konuştu.

Webo’nun topa müdahale etmek isterken ayağıyla yüzüne vurduğu ve bu nedenle ilk yarıda oyundan çıkmak zorunda kalan Laurent Koscielny’nin hastaneye götürüldüğünü bildiren Wenger, “O faulden ben de memnun olmadım. Endişelendiğimiz için hastaneye gönderdik. Kemiği kırılmış olabilir, tam emin olamadım. Hastaneden durumuyla ilgili bilgi bekliyoruz” şeklinde konuştu.