SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Değişim şart!

Değişim şart!

Fenerbahçe'nin sahaya çıkabileceği en iyi 11'di. Bekir'in yerine belki Gökhan olabilirdi. Ama o da yeni sakatlıktan çıktı ve maç eksiği vardı. Sarı-lacivertlilerin maça daha etkili, en azından dengeli başlaması bekleniyordu. Fakat hiç varlık gösteremediler. Karşılaşmanın başından beri sürekli pas hatası yaptılar. Rakip ise iyi bastı, iyi mücade etti ve sürekli topu dolaştırdı. Hücuma çıkmakta zorluk çeken Fenerbahçe, ilk şutunu 49. dakikada atabildi. Arsenal ise biraz şanslı olsa golü ilk yarıda bulabilirdi. Tabii böyle olmasının en büyük nedeni, dün yapılan bariz pas hatalarıydı. Dolayısıyla futbolcular moral olarak da düştüler, oyunun hakimiyetini hiç ele geçiremediler.

ARSENAL HAK ETTİ

Yapılan değişikliklere gelirsek… Ersun Yanal hamleleri doğru zamanda yaptı. Belki Bekir'i ilk yarıda çıkarabilirdi, ama oyuncusunu kaybetmek istemedi. İkinci yarıda ilk 5-10 dakikalık bölümde Fenerbahçe toparlanır gibi oldu, ama Arsenal yeniden hakimiyeti ele aldı. İngilizler çok koştular, savaştılar ve Fenerbahçe'yi oynatmadılar. Karşılığında da hakettikleri bir galibiyet kazandılar. Artık Londra'daki maç tatil havasında geçecek.

‘ÖLÜ TOPRAĞI’

Fenerbahçe ise bir an önce toparlanmak zorunda. Şampiyonlar Ligi'ni unutup, kendini acilen lige vermeli. Avrupa defteri bitmedi, UEFA'ya daha güçlü bir şekilde gidilmeli… Ersun hoca bu kadroyla yola devam edecek, zaten eldeki futbolcular da çok iyi. Ancak sistemi ve oyun mantelitesini değiştirmesi, takımın üstündeki ‘ölü toprağını' kaldırması şart. Bazı şeylerin yolunda gitmediği kesin. Önemli olan doğru teşhisi koyup, doğru şekilde tedavi edebilmek.