SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı ekibin resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Ünal Aysal’ın açıklamasında, G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim’e TFF’den gelen teklife nasıl bir yanıt verildiği yer aldı.

AMK ÖZEL: İŞTE FATİH TERİM KARARI!

Aysal açıklamasında, “Galatasaray’ın bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da ilişkili planları doğrultusunda kurulmuş olan düzeninde herhangi bir zarara uğramaması, yurtdışında Türkiye’yi layıkıyla temsil edebilmesi de Kulübümüzün görevi ve yüksek menfaatleri gereğidir. Doğal olarak bugüne kadar başarısı herkesçe görülmüş idari teknik sportif direktörümüze ihtiyacımız son derece açıktır. Bu vesileyle teklifimiz, hocamızın önümüzdeki Mayıs ayına kadar oynanacak karşılaşmalarda Milli Takımımızın başında teknik direktör sıfatıyla sahaya çıkması ve de önümüzdeki Mayıs 2014’e kadar Türk futbolunun yeniden yapılanması için gerekli çalışmalara Danışman sıfatıyla destek vermesi şeklinde oluşmuştur” ifadelerini kullandı.

G.Saray Spor Kulübü ve Fatih Terim’in bu süreçte herhangi bir maddi beklenti içinde olmayacağını da vurgulayan Aysal, Fatih Terim’i uzun süre Galatasaray İdari Teknik Sportif Direktörü olarak görmek istediğini de belirtti.

Yayınlanma Tarihi:16:18,