SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Habertürk televziyonunda yaptığı açıklamada, deplasman yasaklarının son bulacağını söyledi. “Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Beşiktaş tribünlerinde oturmasını olumlu buldum” diyen Kılıç, yasakların son bulacağını belirterek, “Ama önce kulüpler öncü olsun. Küfrün olmaması yönünde de tebdirimizi almamız lazım” ifadelerini kullandı.

SUAT KILIÇ’TAN FATİH TERİM AÇIKLAMASI / OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Kılıç’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Dopingle ilgili çıkan haberler Türkiye’nin olimpiyat adaylığının aleyhine değil lehine olur. Çünkü bu kadar doping olayının açığa çıkarılması, dopingle mücadelenin örneğidir. Biz bu işin üzerine sıfır toleransla gidiyoruz. Bu ülkenin çocukları göz göre göre zehir alıyorsa, buna göz yummamız söz konusu olamaz. Türkiye’nin tenkit değil takdir edilmesi lazım.

– Ben Samsunspor’u tutuyorum. Çocuklarımda ise Trabzonspor eğilimi var. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabet ezelidir. 4 Büyük  takım arasandaki rekabeti ortadan kaldırmak, Türk futbolunun enerjisini yok eder. Küfür ve hakaret olmasın istiyoruz. Şiddet olmasın. Rekabet koşullarında kimin kiminle iyi ilişkisi var ki? Ama rekabet olsun. En üst düzeyde yaşansın. Sayın başkanların birbirlerine cevap verirken dikkatli olması lazım. Kulüp başkanları sürtüşünce gerilim artıyor. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Beşiktaş tribünlerinde oturmasını olumlu buldum. Bu ülkede deplasman yasakları son bulacak. Ama önce kulüpler öncü olsun. Küfrün olmaması yönünde de tebdirimizi almamız lazım.

– Rıza Kayaalp önce savunmasını versin, FILA son sözünü söylesin. Dünyada kimse bu konuda bir şey yazmazken ve daha savunmasını vermeden Rıza, Türkiye’deki bazı kalemler tarafından idam sehpasına oturtuldu. Böyle bir sporcunun ırkçılıkla itham edilmesi kime ne kazandırır! Gerçek ortaya çıksın, ondan sonra konuşalım.

– Siyaset sporun hiçbir yerinde yok dersem yalan olur. Spor dünyasına en büyük destek siyasetten geliyor.

– Galatasaraylılar ne düşünür bilmem ama Arda Turan gibi uluslararası ölçekte futbol oynayan oyuncularımız Türkiye’ye dönmemeli.