SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
R10’da kritik gün cuma

R10’da kritik gün cuma

Ronaldinho’nun menajeri Roberto Assis ile Tromsö maçı sonrası cuma günü görüşecek Beşiktaş, Brezilyalı yıldızdan kesin kararını vermesini isteyecek

Vodafone anlaşmasının imzalanmasıyla gözler merakla beklenen Ronaldinho transferine çevrildi. Siyah-beyazlı taraftarlar sadece Türkiye'nin değil dünyanın da transfer gündemini sarsacak bu hamle için mutlu haber bekliyor. Ancak tek bekleyen taraftarlar değil. Beşiktaş Yönetimi de Ronaldinho'nun temsilcisi ve ağabeyi Roberto Assis'i İstanbul'a bekliyor. Siyah-beyazlı kurmaylar birkaç gün içinde Assis ile son kez masaya oturacaklar.

Kaynak hazır

Beşiktaş, Ronaldinho'yu bu transfer dönemine yetiştirmek ve süper yıldızdan bir an önce yararlanmaya başlamayı hedefliyor. Ancak R10'un kulübü Atletico Mineiro, taraftar tepkisinden çekindiği için yıldız ismi bırakmak istemiyor. Daha önce sambacıya, ‘Kulübünle anlaş öyle görüşelim' diyen siyah-beyazlılar cuma günü yapılması planlanan toplantıda, Assis aracılığıyla, ‘Son kararını ver' mesajını iletecek ve iyi haberi bekleyecek. Dün yapılan sponsorluk toplantısında yöneltilen, “Ronaldinho transferine sponsor olacak mısınız?” sorusuna Vodafone Genel Müdürü Gökhan Ögüt “Transfer bizim işimiz değil” yanıtını verdi. Ancak alınan bilgilere göre siyah-beyazlı yönetim Vodafone'dan gelecek ilk yıl ödemesinin tamamını bu transfere harcamaya sıcak bakıyor.

Hüseyin ÇAĞLAR