SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Tromsö ile yarın yapacakları UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçından iyi bir sonuçla ayrılmayı istediklerini söyledi.

Bilic, maçın yapılacağı Alfheim Stadı’nda Tromsö Teknik Direktörü Agnar Christensen, Beşiktaşlı futbolcu Ersan Gülüm ve Tromsö kaptanı Miika Koppinen ile basın toplantısı düzenledi.

Çok önemli bir play-off maçı oynayacaklarını belirten Hırvat teknik adam, “Günümüz futbolunda kolay maç diye bir şey yok. Özellikle play-off aşamasına gelmişseniz, zaten zor bir turdasınızdır. Hem burada hem İstanbul’da zor geçecek maçlar oynayacağız. Oyunun her bölümünde elimizden gelenini en iyisini yapmalıyız” diye konuştu.

Rakibe saygı duyduklarını anlatan Bilic, “Avrupa’da sürekli oynayan bir takım. Ligdeki durumları iyi değil. Rakibin 3 maçını izledim. Çok şanssız kaybettikleri maçlar oldu, garip goller yediler. Rakibe saygı gösterip, turu geçmek için elimizden geleni yapacağız” ifadesini kullandı.

Bilic, sentetik zeminde oynayacak olmalarının bir dezavantaj olup olmadığı sorusuna, “Sentetik zeminde şimdiye kadar antrenman yapmadık, maç oynamadık. Bu akşam antrenman yapacağız. Umarım iyi koşullarda yaparız. Norveç’te futbol önemsenen bir spor. Umarım buradaki sahanın standardı normaldir. Bu bizim değiştireceğimiz bir durum değil, yarın çıkıp bu zeminde oynayacağız” yanıtını verdi.

ERSAN: “RAKİBİ İYİ ANALİZ ETTİK”

Beşiktaşlı futbolcu Ersan Gülüm ise rakibi iyi analiz ettiklerini kaydederek, “Neler yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz” dedi.

Ersan, Tromsö’nün ligde kötü sonuçlar aldığını hatırlatarak, “Biz ise sezonu geçen hafta açtık. Çok heyecanlıyız. UEFA Avrupa Ligi’nde oynamayı özledik. Yüzde yüzle oynayıp yarın burada kazanmayı ve turu garantilemeyi düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.