SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülkemizde düzenlenen FIFA U-20 Dünya Kupası'na attığı 5 golle damgasını vuran Bruma, haftalardır Galatasaray'ın gündeminde. 16 yaşında Sporting Lizbon ile imzaladığı sözleşmenin geçerliliğini yitirdiğini düşünen 1994 doğumlu Portekizli hücum oyuncusu da günlerdir bonservisini almaya çalışıyor. Kulübü ise buna yanaşmıyor. Ve taraflar çözümü Tahkim Kurulu'na bırakıyor.

BONSERVİS SORUNU CUMA BELLİ OLUYOR

Portekizden gelen haberler, Bruma dosyasının bu hafta içinde karara bağlanacağı yönünde. Tahkim Kurulu Cuma günü bu dosyaya noktayı koyacak ve Bruma meselesi kapanacak. Pusuda bekleyen Galatasaray da düğmeye basacak. Bruma bonservisini eline alırsa, büyük olasılıkla sarı-kırmızılı takımın yolunu tutacak. 19 yaşındaki oyuncu, kendisi ile ilgilenen bir başka Avrupa devi Chelsea'nin teklifine soğuk bakıyor çünkü kiralık olarak başka takımlarda oynamak istemiyor. Ve Şampiyonlar Ligi faktörü ile Galatasaray formasını giymeye yeşil ışık yakıyor.

G.SARAY GENÇ OYUNCU İÇİN ISRARCI

Bruma’yı transfer etmeye kararlı sarı-kırmızılılar, Tahkim Kurulu'ndan Portekizli yıldız aleyhine bir karar çıkması halinde de Sporting Lizbon ile masaya oturmaya düşünüyor. Johan Elmander'i yollayan ve kontenjanını açan Cimbom, 19'luk Bruma ile hücum hattını güçlendirmeyi ve takımı gençleştirmeyi düşünüyor. n Bahadır ÇOKİŞLER