SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal: Yeniden başlıyoruz!

Zorlu Arsenal maçı öncesinde gazetecilerin karşısına çıkan Ersun Yanal, Konya'daki maçın geride kaldığını, F.Bahçe için her şeyin yeniden başladığını söyledi.

Güncellenme: 15:21, 20/08/2013
Yanal: Yeniden başlıyoruz!

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve sarı-lacivertli ekibin Portekizli futbolcusu Bruno Alves, Arsenal ile oynanacak Şampiyonlar Ligi Play-Off turu ilk maçından önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ERSUN YANAL’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI ŞÖYLE

– Önemli bir maç bizi bekliyor. İki aşamalı bir karşılaşma oynayacağız. İlk yarısını kendi evimizde oynuyoruz.

– Biz artık ikinci haftadan itibaren başlamaya karar verdik. Önümüzde artık zorlu iki karşılaşma var. Marka değeri yüksek, gücü yüksek bir takımız. İlk ayağı avantajlı bir skorla kapatmak istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun, ikinci 90 dakikanın sonunda belli olacak bir karşılaşma olacak.

‘Biz CAS’ı hiç düşünmüyoruz!’

– Biz önümüzde bakabilecek kadar güçlü bir takımız. Arsenal de kaybetti, onlar da galipken kaybettiler. Bizim gibi takımlar bu tür maçları farklı oynarlar. F.Bahçe yarın daha farklı bir kimlikle sahada olacak.

– Biz sahanın içinde görev yapıyoruz. Bizim görevimiz sahanın içi. Biz CAS’ı hiç düşünmüyoruz. Biz her zaman birinci olmak için yarışırız. Tüm yapacağımız karşılaşmalar da galibiyet ve birincilik içindir.

– Emenike’yi takıma alıştırmaya çalışıyoruz. Performansı yükselmesi gereken oyuncularımız var. Hepsinin F.Bahçe’ye çok şey katacağını düşünüyorum.

– Arsenal takımının bir tarzı var. Bizde de sakat ve eksikler var. Bence onların eksik söylemlerinin olmaması gerektiğini düşünüyorum. F.Bahçe sahaya çıkacak takımıyla hazırdır.

BRUNO ALVES’İN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI ŞÖYLE

– Umarım iyi bir maç olur ve kazanırız. Deplasman maçımız da zor olacak. Takım hazır diye düşünüyorum. F.Bahçe bu tarz oyunları oynamayı hak ediyor.

– Benden daha önemli olan şey takım. Biz hepimiz birlikte çabalıyoruz. Kendi adıma konuşacak olursam, ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ben sadece takıma katkıda bulunmaya çalışan bir oyuncuyum.