SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Arnavutluk’un Kukesi takımıyla 22 Ağustos Perşembe günü deplasmanda yapacağı karşılaşma için bu ülkeye gitti.

THY’nin tarifeli seferiyle Tiran’a hareketinden önce Atatürk Havalimanı’ndaki basın mensuplarına konuşan Trabzonspor Genel Direktörü Ünal Karaman, Avrupa maçları öncesinde ligdeki Beşiktaş karşılaşmasını kazanmayı arzu ettiklerini ancak düşündüklerini gerçekleştiremediklerini söyledi.

Karaman, ligdeki yenilginin dünyanın sonu olmadığını vurgulayarak, “Biz, Beşiktaş’a İstanbul’da ilk kez kaybetmiyoruz dolayısıyla lig maçını tolere edebiliriz. Ama bizim için çok önemli bir müsabakaya gidiyoruz. İnşallah Tiran’da güzel bir müsabaka oynayarak, ülkemize avantajlı bir skorla dönüp UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak istiyoruz” diye konuştu.

Takım kadrosundaki eksik futolcularla ilişkin soruya ise Karaman, “Böyle bir kalabalık kadroda özellikle sezon başlarında eksik yok demek zor oluyor. Eskileri çok fazla kullanmaya gerek yok ama özellikle dikkatinizi çekecektir, Malouda ve Bosingwa şu anda kadromuzda değiller. Tedbir amaçlı götürülmüyorlar. Ufak rahatsızlıkları var. Umarız en kısa zamanda tekrar aramızda olacaklar” şeklinde cevapladı.