SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan TFF’ye yeşil ışık

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Ünal Aysal'ı arayarak Fatih Terim ile görüşmek istediğini iletirken, Aysal bu teklifi AMK'ya değerlendirdi.

Güncellenme: 00:40, 21/08/2013
Aysal’dan TFF’ye yeşil ışık

Adı birkaç gündür A Milli Takım teknik direktörlüğü için geçen Fatih Terim için TFF, ilk adımı attı. Abdullah Avcı’nın görevinden istifa etmesinin ardından Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ı arayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim ile görüşmek için izin istedi.

Aysal oluru verdi

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Yıldırım Demirören'in bu isteğini kabul ederek TFF Başkanı'nın, teknik direktörleri Fatih Terim ile görüşmesine izin verdi. İkili bugün saat 08.30'da bir araya gelerek şartları masaya yatıracak. Ardından Terim ile Demirören'e G.Saray Başkanı Ünal Aysal da katılacak. Haberin duyulmasının ardından Terim'in telefonları susmadı, evi ziyaretçi akınına uğradı. İmparator, G.Saraylılar'ın yüreğine su serpecek açıklamayı yaptı: “Burada daha işim bitmedi. 4. yıldızı almak istiyorum. Ayrılmayı da hiç düşünmüyorum. Benim G.Saray'a bir sözüm var. G.Saray'da kalacağım”

Öte yandan TFF ve Fatih Terim’in mutabakata varması durumunda bu teklifi değerlendirebileceklerini ifade eden Ünal Aysal, ”Sayın Demirören Milli Takım için hocamız ile görüşmek adına benden izin istedi.  Bu görüşme için izin verdim. Ama hem Milli Takım hem de G.Saray hedefleri çok yüksek yerler. 24 saat mesai gerektiriyor..Eğer hocamız ve TFF bir mutabakata varırlarsa G.Saray adına yönetiminle toplanıp bir karar veririz’ dedi.

Raşit Altun/Amkspor

 

Yayınlanma Tarihi:20:56,