SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon gibi başladı

20 Ağustos 2013

Son iki yıla ambargo koyan, bu seneye de Emirates ve Süper Kupa zaferleriyle başlayan Aslan dün sezona ‘merhaba' dedi. Fatih Terim'in öğrencileri, dördüncü yıldızı takıp, rütbesini yükseltmek için başladığı senede, Arena'da gala gecesinde topbaşı yaptı. Gaziantep karşısında, mabedinde galibiyet sevinci yaşayamayan Aslan için, “Acaba bir sürpriz olur mu?” endişesi tribünlerde hakimdi. Son günlerin alıngan (!) golcüsü Burak'ın yeniden Drogba'nın ekürisi olması da maçın önemini artırdı.

Sneijder golü…

İlk çeyrek dilimde muhteşem bir organize Sneijder golüyle başladı G.Saray maça… Bu gol kağıt üstündeki kaliteyi sahaya yansıtan en güzel örneklerden biriydi kuşkusuz. Özgüveni doruk noktada bir takım G.Saray. Ancak bu özgüveni inkar etmekte direnen biri var bu takımda; Hamit Altıntop! Onu seyrederken, “Müthiş kariyerin sahibi o mu acaba?” demeden edemiyor insan. İkinci yarıda Fatih Terim de “Artık dayanamıyorum” dedi ve kementi atıp Hamit’i kenara aldı! Emre Çolak oyuna dinamizm getirdi. Kazanılan penaltıda Melo’nun yaptığı büyük jesti Burak gole çevirerek, takımdaki dayanışmanın en güzel örneğini adeta tescilliyordu. Felipe Melo dün gecenin tartışmasız en iyi oyuncusu olurken iki bek Balta ve Eboue de Brezilyalı'ya eşlik ediyordu.

Galatasaray oyunu kontrolü altında götürürken gelen Gaziantepspor golü maçın bir anda akışını değiştirdi. Kötü gününde olan Selçuk sahada kalınca, Terim'in ekibi pas alışverişinde sıkıntı yaşadı. Maçın son bölümü hem Arena tribünleri, hem de oyuncular için oldukça stresliydi. Aslan'da Chedjou için yine fikir sahibi olmak güçtü. Ancak sezona 3 puanla başlamak her şeye rağmen önemliydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek