SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TRABZONSPOR'DA hücumda yaşanan sıkıntılar, Beşiktaş ile oynanan derbide iyice su  yüzüne çıktı. Bordomavililer, 90 dakika boyunca tek bir önemli pozisyon dahi bulamadı.  Transfer çalışmalarının sürdüğünü karşılaşmadan sonra teknik direktör Mustafa Reşit Akçay da doğruladı. Ancak Fırtına'nın bu kez bir santrforla değil, kanat oyuncusuyla temasa  geçtiği öğrenildi.

Bu isim oldukça tanıdık… 2010-13 yılları arasında Beşiktaş forması giyen Ricardo  Quaresma! Portekizli yıldız Beşiktaş'ın ardından Dubai'nin yolunu tutmuştu. Al-Ahli ile  yarım devre geçiren Q7, oradan da ayrıldı. Quaresma'nın bonservisi şu anda elinde. Bir ara Bursaspor ile de adı anılan Quaresma ile görüşmelere başlayan bordo-mavililer, 29 yaşındaki yıldızın gol yollarında çok önemli bir silah olduğu görüşünde.

Mustafa Akçay onayı verdi

MUSTAFA Akçay'ın da Quaresma'yı çok beğendiği ve transfere onay verdiği belirtiliyor.  Portekizli futbolcunun da kariyerinde yeni bir sayfa açmak istediği, Trabzon'da da bunu  yapabileceğine inandığı ifade ediliyor. Bu transferde hafta sonuna kadar önemli gelişmeler olabileceği söyleniyor. Şayet Quaresma bordo-mavili formayı giyerse, Malouda ve  Bosingwa'nın ardından bir başka eski Chelseali daha Avni Aker'de boy gösterecek.