SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kriz yok Burak var!

Galatasaray’da gerilim dün son buldu. İmparator, “Herkesin yeri dolar” diyerek mesaj gönderdiği Kral’ı 11’de sahaya sürdü. Fatih Terim, 4 gün önce iğnelediği futbolcuyu ilk 11’de sahaya sürerek barışı sağladı.

Güncellenme: 08:25, 20/08/2013
Kriz yok Burak var!

Ve Kral yeniden koltuğa oturdu… Haftalardır hem transfer hem de Galatasaray'ın kadro gündemini meşgul eden Burak Yılmaz, sürpriz bir kararla Terim tarafından 11'de sahaya sürüldü. Karar sürprizdi çünkü Fatih Terim geçtiğimiz hafta Florya'da yaptığı basın toplantısında “Forvetlerimizden en iyisini ilk 11'de oynatıyoruz. Bu işin kırgınlığı ve kaprisi olmaz. Oynamak istemeyen kimseyi oynatmam. Hatta ekonomik kriterler uyuyorsa kapımızı açarız. Her zaman söylediğim gibi aslolan Galatasaray'dır. Benim de başkanın da yönetimin de Burak Yılmaz'ın da yeri dolar” demişti.

TARAFTAR ONU ÇAĞIRDI

Sarı-kırmızılı taraftarlar da, karşılaşma öncesi Kral Burak'a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Futbolcular ısınmaya çıktığında ilk olarak Burak'ı tribüne çağıran taraftarlar, golcü futbolcuya uzun süre tezahüratlarda bulundular.

HAYATA DÖNDÜ!

Ufak bir kesim “Fatih Terim, Burak Yılmaz'ı sildi” şeklinde yorumladı bu konuşmayı. Çoğunluk ise, İmparator'un formayı hak edene vereceğini savundu. Çoğunluğun dediği oldu. Burak Yılmaz çalıştı. Dahası, çalışarak Terim'i 4-5-1 sisteminden döndürmeyi başardı. Drogba ile birlikte hücumda gol arayan Burak Yılmaz 51'de penaltıdan attığı golle hem 11'e hem de hayata döndü.

BURAK BURUK’U YAKALADI

Terim’li Galatasaray'da 750 golün 148'i Hakan Şükür, 65'i Arif Erdem, 58'i Hagi ve 33'ü Okan Buruk'a aitti. Burak 1 gol atarak gol atarak bu sayıyı 33'e çıkardı ve Okan Buruk'u yakaladı.

TT ARENA’NIN EN İYİSİ

Kulüp tarihinde tek sezon içinde 30 gol barajını geçen beşinci isim olan Burak Yılmaz, Aslan'ın yeni ikametgahı olan TT Arena'daki 57. maçta 109 golün 21'ini atarak ilk sıradaki yerini korudu.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK