SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri’nin ‘Sefa’sı var!

20 Ağustos 2013

Son yıllarda büyük çıkış yapan iki Anadolu takımını karşı karşıya getiren maçın en önemli detayı dünya futboluna yakın geçmişte damga vurmuş iki yıldızın yeşil sahada değil bu kez kulübede rakip olmalarıydı. Ancak Roberto Carlos lisans problemi nedeniyle takımının başında değil tribündeydi. Transfer döneminde ismi sürekli Beşiktaş ile anılan Robert Prosinecki ise devam kararı aldığı Kayserispor'un kenardaki silahıydı. Mücadele aynı zamanda Prosinecki ve Carlos gibi iki futbol ustasının taktik anlayışının sahadaki yansıması şeklinde geçecekti.

Kadir Has Stadı'ndaki zorlu karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçti. Konuk ekip özellikle oyunun başlarında daha etkili oldu. 21'de geçen sezonun dikkat çeken isimlerinden Aatif gole çok yaklaştı. Faslı yıldızın vuruşu direkten döndü ve Yiğido zorlu deplasmanda öne geçme fırsatını tepti. Dakikalar ilerledikçe ev sahibi oyuna ağırlığını koydu. Golsüz geçen ilk 45 dakikanın sonrasında mücadele atanın kazanacağı bir karşılaşma havasına büründü. Kayserispor'un Türk futbolunun vizyonuna koyduğu son yeteneklerden Sefa Yılmaz yaptığı bindirmelerle Sivas savunmasını zorluyor ve bir şeyler yapacağının sinyalini veriyordu.

YENİ SİVASSPOR!

Geçen sezonki performansıyla milli takıma kadar yükselen Sefa Yılmaz, Nobre'nin önüne uzattığı topla sağdan ceza sahasına girdi ve kaleci Borjan'ın da hatasıyla ağları sarstı. Golün ardından Sivasspor doğal refleksle rakip kaleye yüklendi ama sonuca gidemedi. Konuk ekip tam olarak oturmuş bir takım havası vermiyor. Rıza Çalımbay'ın Sivas'ının yerine yepyeni kimlikli bir Yiğido var. Ligin ilk haftasına galibiyetle başlamak çok önemli. Kayserispor, fark oluşturan genç yıldızı sayesinde ilk haftanın ‘Sefa'sını sürdü…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek