SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CAS’taki savunması serüveni yarın başlayacak olan Fenerbahçe’de duruşma öncesi resmi internet sitesinden konu ile alakalı bir bilgilendirme yayımlandı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

UEFA tarafından verilen Avrupa Kupaları’ndan 2 yıl men cezası ile ilgili CAS’a başvuran ve Şampiyonlar Ligi’ne katılım konusunda tedbir kararını kaldırtan Fenerbahçe Spor Kulübü davadaki haklılığını kanıtlamak için İsviçre’de 2 gün süresince hukuk mücadelesi verecek.

Merkezi Lozan kentinde bulunan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Fenerbahçe dosyasıyla ilgili toplanıyor.

Biri Fenerbahçe, biri UEFA tarafından seçilen toplam 3 CAS hakimi Fenerbahçe dosyasını tarafların ve tanıkların da katılımıyla ele alacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü çalışmalarını bu süreçte Martens hukuk bürosu yetkilileriyle birlikte yürütürken Başkanımız Aziz yıldırım ve yöneticilerimiz de Lozan’da bulunuyor.

İki gün sürecek duruşmalarda 20’nin üzerinde tanık da dinlenecek. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve ilgili şahısların avukatları 2010-2011 sezonunda oynanan Gençlerbirliği – Fenerbahçe, Fenerbahçe – İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sivasspor – Fenerbahçe ve Fenerbahçe – Ankaragücü maçlarına ilişkin savunmaları yapacak ve o sezondaki farklı maçlara ilişkin sorular yöneltilmesi halinde de bu soruları yanıtlayacak.

İki günlük duruşmaların sonrasında CAS’ın kararını 28 Ağustos’ta açıklaması bekleniyor.