SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Gaziantepspor ile karşı karşıya geldiği mücadelenin ardından NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’in ilk haftasında sahasında Gaziantepspor’u konuk eden G.Saray rakibini 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından NTVSPOR’da mücadeleyi yorumlayan Rıdvan Dilmen, sarı-kırmızılı ekibi değerlendirdi.

İşte Dilmen’in açıklamalarından satırbaşladı:

– Son 2 haftada çok önemli 3 maç oynamış Galatasaray, ‘Ben Gaziantep’i zaten yenerim’ diye hazırlandı. ‘Benim kalitem benim formam Gaziantep’i zaten yener’ dedi. Eğer Gaziantep bugün puan alsaydı ‘Gaziantep puan aldı’ demezdim, ‘Galatasaray puan kaybetti’ derdim.

– Galatasaray’ın attığı ilk gol derslik bir goldü ama Galatasaray’ın karakterine uygun bir gol değildi. Daha sonra uyur gezer bir maç oldu. İkinci yarının başında da doğru bir kararla penaltıyla gelen bir gol daha oldu. Daha sonra yapılan taktiksel değişikliklerin oldu ama Selçuk’un adele sıkıntısı Galatasaray’ı olumsuz etkiledi. Galatasaray’ın son maçlardaki yüksek performansının yansımaları oldu. Yorgunluk baş gösterdi ve uyuyan Gaziantep’i uyandırdı ve Galatasaray skoru koruyayım dedi.

– Galatasaray iyi bir maç oynamadı ama düzenli bir takım olduğu her halinden belli. Bugün sadece 15 dakikalık bir oyunuyla Gaziantep’i tek farkla yendi. Bence Fatih Hoca’nın oyuncularını en fazla uyaracağı maçlardan birisi olacaktır. Galatasaray kötü oynadığı maçı rakibinin 75 dakika uyuduğu maçı kazandı.

– Fizik olarak yıpranmış bir Galatasaray vardı o yüzden Galatasaray’ı çok fazla eleştirmenin manası yok. Genel anlamda vasatın üstüne çıkmadı ve dönem dönem iyi bir futbol ortaya koydu. Ben Fatih Terim’in bu maçtaki oyundan dolayı üzüldüğünü düşünüyorum ama sevindiği nokta karşılaşmayı 3 puanla tamamladılar.

– Bu 6+0+4 kuralı aslında bu çoğu takım için geçerli ama Galatasaray’ı daha da sıkıntıya soktu. Çünkü bazı transferler yapmak istiyorlardı. Belki Burak’ı da satmayı düşünüyorlardı. Artık bu kural var, teknik direktörlerin işi kolay değil. Bugün örneğin Amrabat olsaydı çok farklı olurdu Galatasaray için.

DROGBA VASATTI AMA…

– Drogba vasat oynadı ama son dakikaya kadar oyun içinde kaldı. En az 3-4 tane faul aldı. Savunmadan top çıkardı. Ben Fatih Terim’in yerinde olsaydım Drogba, sakatlık geçirdikten sonra tekrar oyuna sokmazdım. Sakatlığı daha da kötüleşebilir 3-4 ay sahalardan uzak kalabilir diye oynatmazdım.

– Kaleciler için çok zor bir top ama Muslera’nın çıkarabileceği bir toptu ama gole saygı duyuyoruz. Binlerce kişinin de rakip takımın golünü alkışlaması da bunu gösteriyor zaten. – Gazetelerden okuduğumuz kadarıyla Burak zam mı istemiş yada “Beni bırakın gideyim” mi demiş. Bence Galatasaray, yabancı kontenjanından dolayı Burak’ı kadroda tuttu. Bu sıkıntı aşılır bence ama bugün yarın Burak giderse şaşırmam. Ayrılırsa Galatasaray için büyük kayıp olur.

Yayınlanma Tarihi:09:34,