SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CAS resmen onayladı

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili vereceği nihai kararların tarihi kesinleşti. Kanarya için kader günü 28, Kara Kartal için ise 30 Ağustos olacak

Güncellenme: 17:20, 20/08/2013
CAS resmen onayladı

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın CAS’taki kaderinin ne zaman belli olacağı kesinlik kazandı. Özellikle UEFA tarafından Avrupa Kupaları’ndan 2 yıl men edilen sarı-lacivertliler için kararın, Arsenal ile yapılacak rövanş maçından önce açıklanacağı yolunda spekülasyonlar vardı. Ancak CAS, Fenerbahçe ile ilgili duruşmaların Lozan’da 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirileceği kararın ise 28 Ağustos Çarşamba sabahı açıklanacağını resmen duyurdu.

Fenerbahçe, Arsenal ile Play-Off maçlarını 21-27 Ağustos tarihlerinde oynayacak ve 29 Ağustos’ta da Monte Carlo’da Şampiyonlar Ligi’nin grup kuraları çekilecek. UEFA’dan 1 yıl men edilen ve Fenerbahçe gibi bu cezası Tahkim Kurulu tarafından onanan Beşiktaş ile ilgili duruşma İsviçre’de bugün görülüyor. Siyah-beyazlıların, Avrupa’daki kaderi de Trömsö ile oynayacak, rövanş maçından bir gün sonra 30 Ağustos’ta belli olacak.