SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadece doğu tribününe İnönü'deki kadar taraftar sığdı. İş günü öncesi olmasına karşın 40 bini aşkın Kara Kartal, üstelik birçok sıkıntıya rağmen takımlarına bir kez daha büyük destek verdi.

BJK İnönü Stadı'nın yıkılması ile yeni arayışlara girilmişti. Geçen süreçte ezeli rakiplerinden beklediği desteği bulamayan siyah-beyazı kulüp taraftarına güvenerek rotasını Atatürk Olimpiyat Stadı'na çevirdi. Recep Tayyip Erdoğan Stadı ile birlikte Olimpiyat'ı kullanma kararı alan Beşiktaş, ilk sınavından yüzünün akıyla çıktı. Kara Kartal, Trabzonspor'u ağırladığı Olimpiyat Stadı'nda hem sahada hem de tribünde kazanan taraf oldu. 27 bin 200 bilet satıldı, 13 bini aşkın kişi de kombineleriyle karşılaşmayı izledi. 40 bini aşkın taraftar büyük destek vererek takımlarını galibiyete itti. Beşiktaş'ın bu maçtaki gişe hasılatının 1 milyon 200 bin TL olduğu öğrenildi.

YOL ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

Ancak galibiyet coşkusu bile maç sonundaki çileyi unutturmadı. Beşiktaş taraftarı stat çıkışında uzun kuyruklar oluşturdu. Metrolar doldu, otoyolda trafik durma noktasına geldi. Beşiktaş takım otobüsü, Nevzat Demir Tesisleri'ne girdiğinde saatler 02.05'i gösteriyordu. Yine birçok Beşiktaşlı taraftar sabaha karşı 03.00 sularında evlerine ulaşabildi; üstelik saatler sonra kalkıp işlerine gidecekleri halde. Açıldığı 2003'ten beri bir türlü düzelmeyen ulaşım sorunları bu stadı pek de iyi anmayan siyah-beyazlıları vurdu. Her şeye rağmen 3. haftadaki G.Antepspor ve 5. haftadaki Galatasaray maçlarını da Olimhiyat'ta oynayacak.

Ersoy ÖZDEM/AMK