SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor galibiyetinin ardından AMK'nın sorularını yanıtladı. Alınan galibiyetin ‘Her şey bitti' demek olmadığını belirten Orman, buna rağmen oynanan futbolu beğendiğini dile getirdi. Kulüp binasında birbirinden samimi açıklamalarda bulunan Orman, “Takımı nasıl buldunuz?” şeklindeki sorumuza, “Siz nasıl buldunuz?” diyerek soruyla karşılık verdi, ardından da şunları söyledi: “Takımın taraftarı heyecanlandıran futbol oynaması önemli. Dün (önceki gün) de bunu başardı takım. Henüz başlardayız. İlerleyen haftalarda takım daha da iyi olacak umudunu taşıyorum.”

SOL BEKE SICAK DEĞİL

Gündemde olan sol bek transferini sorduğumuzda ise Fikret Orman pek gönüllü olmadığı şu sözlerle ortaya çıktı: “Şu an takımda o bölge için İsmail Köybaşı, Uğur Boral ve Gökhan Süzen var. Uğur hazır gibi, İsmail de birkaç haftaya kadar hazır olacak. Ancak teknik ekip o bölgeye transfer yapılmasını istiyorsa yapılacaktır.”

RONALDİNHO AYRI!

Sezon öncesinde belirlenen transfer bütçesini henüz kullanmadığını hatırlattığımızda ise Fikret Orman araya girip bütçeyi aslında aştıklarını anlattı. Orman, “Oyuculara verdigimiz paraları da sayarsak bu paranın kat be kat üzerine çıktık. Ancak yine de hocamız transfer isterse var gücümüzle çalışıp o transferi de yaparız” diye konuştu. Bu sözleri üzerine, “Peki devre arasında Ronaldinho gelirse…” deyince Orman da şöyle bir cevap verdi: “O ayrı bir olay. O gelirse ona göre bütçe ayrılır.” Son söz olarak futbol komitesi üyesi Ahmet Kavalcı ile aralarında olan küslüğe de değinen Orman, “Beşiktaş camiasında küslük olmaz. Bayramda oturup yemek yedik. Bizim aramızda problem olmaz” dedi.

‘KOCANI DA ALSAYDIK’

Fikret Orman, röportaj öncesi Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı'nın toplu imza törenine de katıldı. Keyifli dakikaların yaşandığı törende G.Saray'dan transfer edilen Selime İlyasoğlu, yarınki düğününün davetiyesini Orman'a verdi. İşleri nedeniyle düğüne gelemeyeceğini belirten Orman, Selime'ye “Kocan kim?” dedi, İlyasoğlu ise “Basketbolcu ama başka takımda” cevabını verdi. Bunun üzerine Orman, “Bilseydik onu da alırdık” diyerek espri yaptı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Boğaz manzaralı kulüp binasında AMK'dan Ersoy Özdem'in sorularını yanıtladı.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:22,