SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arena’da rakipsiz!

Son şampiyon kaldığı yerden devam etti. Açılışı Hollandalı 10 numara Sneijder yaptı, ikinci yarıda Kral Burak penaltıyla skoru 2-0’a taşıdı. Konuk ekip Muhammet’le ümitlense de Aslan sezona üç puanla başladı...

Güncellenme: 08:46, 20/08/2013
Arena’da rakipsiz!

SON iki senedir ligin şampiyonu olan Galatasaray'ı Yıldırım Demirören Federasyonu yine  sezon açılışına layık görmedi; sarı-kırmızılı takımı Pazartesi gününe erteledi! “Maçlar gündüz oynansın” romantikliğine girecek değilim ama İstanbul'da, hele ki ulaşım sorunu  meşhur Seyrantepe'de hafta içi maç oynanmaz, bugün 8-9'da iş başı yapan insanların dün gece 1-2'lerde eve varmasının izahı olmaz!

Hakan Balta fırtınası

HER şeye rağmen Arena kapalı gişeydi. Maç başladı, Galatasaray rakip kaleyi ablukaya aldı. 5'te Hakan Balta'nın sağ ayağıyla adrese teslim ortasını Drogba tamamlayamadı. 3  dakika sonra kontra pozisyonu Drogba hazırladı, Burak pası attı, Sneijder zor durumda olsa da kayarak topu ağlara yolladı: 1-0. 13'te yine Drogba sahne aldı, sıfıra iner inmez  kavisli ortaladı, Sneijder'in volesini Karcemarskas çıkardı. 31'de Selçuk frikikten yokladı,  45'ten sonra Hakan Balta iki kere gole yaklaştı. Gaziantep ilk yarıda bir kere tehlikeli geldi, o  pozisyonda Selçuk kademeye girdi.

İKİNCİ yarıya yine hızlı başlayan Galatasaray, 50'de Burak'ın düşürülmesi ile penaltı kazandı. Atışı Melo'ya bırakmayan Burak, topla Karcemarskas'ı ayrı köşelere yolladı: 2-0.

58'de Sneijder-Burak verkaçı tribünleri ayağa kaldırdı, Hollandalı 10 numaranın şutu kaleciye takıldı. Sarı-kırmızılılar, oyunu rölantiye alınca Muhammet cezayı kesti. Röveşata golü ile farkı 1'e indirdi, son 15 dakika gergin geçti.

ÖYLE ya da böyle “Ligin ilk maçları zor geçer” klişesi gerçekleşti. Galatasaray kolay  başladığı, zor bitirdiği maçı 2-1 kazandı. Hakan Balta, Melo, Sneijder ve Drogba futbollarıyla ön plana çıktı. Burak yine sadece golde vardı. Chedjou ‘bir Ujfalusi değil' dedirtti. Hamit her zamanki gibi iyi değildi!

MAÇIN ÖYKÜSÜ: MEHMET ÖZCAN